Radio 7

Radio 7 online

O Radiu 7

Jest to nowa rozgłośnia, bo nadawanie rozpoczęło się dopiero w 2012 roku. Nietypowa jest też forma własności, bo zamiast sporego koncernu lokalnego albo samodzielności jako podmiotu, Radio 7 jest spółką zależną Fundacji Ananke. Jest to rozgłośnia o charakterze lokalnym, nadająca przede wszystkim lokalną publicystykę, programy informacyjne oraz muzykę lat 80 i 90, w tym przede wszystkim pop i muzykę taneczną.

Programy w Radiu 7

Radio 7 ma ustalone jedynie pasma, w ramach których emitowane są poszczególne audycje, które – w przeciwieństwie do pasm, mają często charakter epizodyczny lub nieregularny. Jest to niewymuszona publicystyka, której nagrania powstają wtedy, kiedy jest co nagrywać. Cechą szczególną Radia 7 jest to, że dbałość o jakość materiału wyprzedza chęć cyklicznego nadawania, dlatego zdarza się, że niektórych programów nie można usłyszeć o zwykłej porze (nie dotyczy serwisów informacyjnych). Dość regularnie w programie pojawiają się także audycje przygotowane z Ośrodkami Kultury gmin, leżących na północnym Mazowszu lub Działdowszczyznie.

Radio 7 korzysta też z podpowiedzi słuchaczy – nawet na stronie internetowej znajduje się baner zachęcający do podpowiadania tematów. Jest to radio, którego program tak naprawdę jeszcze się kształtuje i nie odpowiada schematycznemu ułożeniu pasm innych, często większych i starszych stacji radiowych. W pewnym sensie jest to nadal stacja eksperymentalna, ale już swoim programem zdobyła wielu słuchaczy.

Aplikacje mobilne Radia 7

Radio 7 nie ma własnej aplikacji mobilnej, ale jest dostępne w innych programach na iOS i Androida, choć z przyczyn technicznych nie jest w pełni wspierane. Same programy też często są niedopracowane, jako że nie są to flagowe produkcje tego typu, niemniej słuchać się zwykle da.

Jak słuchać Radia 7 online

Radio 7 nadaje własny program na stronie http://www.radio7.pl/player/. Stamtąd też można pobrać adresy shoutcastów do programów zewnętrznych. Te działają zależnie od posiadanych kodeków, natomiast do web-playera nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania, przynajmniej dla większości popularnych konfiguracji sprzętowych.

Radio 7 w mediach społecznościowych

https://web.facebook.com/radio7.fm to oficjalny profil Radia 7 na FB. Mimo lokalnego zasięgu rozgłośni, często pod wpisami pojawia się więcej komentarzy niż w profilach stacji ogólnopolskich, za co oklaski należą się przede wszystkim ludziom radia, którzy rzetelnie obsługują wstawiane treści.

Strona internetowa Radia 7

Strona internetowa Radia 7 jest anachroniczna, prosta, lekka i przejrzysta. Podobnie jak sam program, adresowana jest raczej do ludzi, którzy z internetem nieszczególnie się polubili, ale korzystają, bo muszą. Taki układ wydaje się jednak opłacalny, bo to jedna z nielicznych stron www rozgłośni radiowych, na których można się łatwo odnaleźć.

Komentarze

Radio

Adres
Strona www http://www.radio7.pl/
Kategoria70s,80s,90s,Oldies

Społeczność

  • Radio 7 Facebook
  • Twitter Radio 7 : Link