Radio Lublin

Radio Lublin online

O Radiu Lublin

Radio Lublin rozpoczynało swoją działalność jako propagandowa przybudówka PKWN w 1944 roku, aby przez lata ulegać kolejnym przekształceniom. Dziś jest to jedna z regionalnych rozgłośni Polskiego Radia, mająca sporą autonomię i własną podmiotowość prawną. Mimo zacięcia informacyjnego, radio Lublin jest radiem o charakterze muzycznym – winna temu jest między innymi historia, bo to właśnie tutaj zaczynała między innymi Budka Suflera, a w studiu Radia Lublin nagrywali też inni znani artyści: Lady Punk, Irena Santor, Bajm czy O.N.A. Dziś oczywiście płytoteka jest już mocno zaktualizowana, ale czuje się gdzieś na falach te wszystkie muzyczne zaszłości historyczne, które na trwałe chyba ukształtowały charakter programu lubelskiej rozgłośni. Dziś do tej specyfiki muzycznej umiejętnie dobudowano sporo audycji kulturalnych, literackich i publicystyki kulturalnej.

Programy w Radiu Lublin

Ramówka Radia Lublin jest dość skomplikowana, a to dlatego, że klasyczne pasma znane z popularnych rozgłośni zostały poszatkowane na audycje, do których czasem trudno znaleźć wspólny mianownik. Sporo jest reportaży, ale jeszcze więcej dobrej publicystyki niosącej odpowiedzi i pokazującej opinie w sprawie dość przyziemnych, podstawowych, a więc najistotniejszych spraw. Nie jest to radio z programem nastawionym na rozwiązywanie problemów świata – Radio Lublin swoją ramówką stara się raczej sięgać do problemów ważnych, ale nie na tyle „seksownych medialnie”, by zajęły się nimi wielkie koncerny.

Jak słuchać Radia Lublin online

Prosty i intuicyjny player internetowy jest dostępny tutaj :moje.radio.lublin.pl/player-online.html na tej stronie.. Zero możliwości konfiguracji, ale za to rozwiązanie to jest stabilne i nie wymaga instalacji zewnętrznego oprogramowania. Z podobnych rozwiązań korzysta większość regionalnych rozgłośni PR.

Aplikacje mobilne Radia Lublin

Radio Lublin nie ma własnej aplikacji mobilnej. Najwyraźniej ktoś uznał, że taka aplikacja nie cieszyłaby się dużym zainteresowaniem – trudno. Szkoda jednak, że strumień Radia Lublin nie jest dostępny nawet w programach stworzonych przez zewnętrznych deweloperów.

Radio Lublin w mediach społecznościowych

Pod adresem https://web.facebook.com/RadioL/ można znaleźć oficjalny fanpage Radia Lublin. Warto zajrzeć, bo nowe treści dodawane są dość szybko, a dyskusje, które, choć rzadko, czasem się jednak pojawiają, nie pozostają bez reakcji. Nie jest to może idealny przykład doskonale prowadzonego profilu, ale dla osób, które chcą mieć kontakt ze swoją ulubioną stacją, będzie to dość dobre rozwiązanie.

Strona internetowa Radia Lublin

Oficjalna strona radia znajduje się pod adresem http://www.radio.lublin.pl/. Jest to witryna dość nieszablonowa, a w związku z tym niekoniecznie intuicyjna i czasem irytująco nieprzejrzysta, ale może właśnie dlatego wygląda tak, a nie inaczej. Wiadomości posegregowane na kategorie, reklamy na dole – nawet bez AdBlocka strona jest akceptowalna.

Komentarze

Radio

Adres
Strona www http://www.radio.lublin.pl/
KategoriaNews,Talk,Pop

Społeczność

  • Radio Lublin Facebook
  • Twitter Radio Lublin : Link