Radio Kaszebe (Rumia)

Radio Kaszebe (Rumia) online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Radio Trójka
AntyRadio
Radio Fest (Katowice)
Radio Alex (Zakopane)
Radio Kraków
Weekend FM
RMF Classic
Radio Park (Kędzierzyn Koźle)
Radio Dwójka
Komentarze
Informacja o Radio Kaszebe (Rumia)
Adres
ul. Montwiłła Mireckiego 12 Gdynia, Rumia, Polska
Kategorialagodna muzyka, swiatowa
Stronie internetowej
Facebookhttp://www.facebook.com/radiokaszebe

Radio Kaszëbë

Radio Kaszëbë to lokalna stacja radiowa z siedzibą w Gdyni. Słyszalna jest przede wszystkim na północ od siedziby, przy czym korzysta z 4 różnych nadajników. Program jest o tyle specyficzny, że w sporej części prowadzony jest w języku kaszubskim, a nie polskim. Koncesjonariuszem spółki będącej właścicielem Radia Kaszëbë jest Stowarzyszenie Ziemia Pucka, czyli organizacja zajmująca się ochroną  i promocją kultury kaszubskiej, stąd właśnie taki format nadawania. Muzycznie jest to stacja bardzo zróżnicowana. Niemałą część płytoteki stanowią utwory kaszubskie, a poza tym nadawana jest także lżejsza muzyka z lat 60, 70, 80 i 90, hity Italo Disco i Disco Polo, a także współczesne nagrania znanych wykonawców. Program zmienia się dość istotnie w porze wakacyjnej, ponieważ wtedy główne studio zostaje przeniesione do Władysławowa, przy wejściu na plażę.

Programy w Radiu Kaszëbë

Lista programów Radia Kaszëbë jest długa. Wszystkie audycje można podzielić na kilka kategorii zależnie od dominującego w programie formatu:

  • klëka (wiadomości): lokalne, z kraju, ze świata, sportowe i kulturalne;
  • muzyka: Qter Club, Gospòda Radia Kaszëbë, Sobotni Ubaw i inne;
  • kultura i styl życia: wiele bardzo różnych audycji poświęconych kulturze lokalnej, sztuce filmowej, a także audycje popularnonaukowe, publicystyka turystyczna i inne;
  • pasmo lokalne, poświęcone wyłącznie problemom lokalnym.

Ludzie Radia Kaszëbë

Radio Kaszëbë nie ma w swojej załodze głośnych nazwisk, choć spora grupa dziennikarzy jest znana w środowisku lokalnym. Cechą o wiele bardziej charakterystyczną jest zaproszenie do prowadzenia programów wielu młodych ludzi z Kaszub. Jest to sposób popularyzacji lokalnej kultury i próba zachęcenia młodszych osób do jej kultywowania, stąd też na antenie Radia Kaszëbë programy tworzą przede wszystkim dziennikarze wywodzący się z lokalnej społeczności.

Jak słuchać Radia Kaszëbë online?

Radio Kaszëbë ma własny player dostępny z poziomu strony internetowej. Można też zdecydować się na odsłuchanie programu w odtwarzaczu zewnętrznym – linki do streamingu są dostępne w web-playerze. Jakość dźwięku jest dobra, serwery zawsze dają radę, a sama usługa udostępniania nie bywa wyłączana.

Aplikacje mobilne Radia Kaszëbë

Radio Kaszëbë nie ma własnej aplikacji mobilnej (strona www jest za to responsywna), a jeśli chodzi tylko o słuchanie programów, do i na Androida, i na iOS są dostępne aplikacje zewnętrznych programistów. Można też skorzystać bezpośrednio ze streamingu i otworzyć strumień w odpowiednim odtwarzaczu.

Radio Kaszëbë w mediach społecznościowych

Dwa główne serwisy stanowią społecznościową otoczkę Radia Kaszëbë: Facebook z prawie 20 tysiącami fanów i sporą ilością konkursów oraz informacji, SoundCloud z ponad 6 tysiącami udostępnionych plików. Logo YouTube na stronie radia jest mylące, bo akurat w tym serwisie nikt związany z radiem nie działa.

Strona internetowa Radia Kaszëbë

Prosty adres do zapamiętania: http://radiokaszebe.pl/. To oficjalny serwis internetowy rozgłośni. Świeże informacje, dostęp do podcastów, serwisu informacyjnego, fotorelacji i innych mediów jest łatwy i intuicyjny.

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)