Radio Park (Kędzierzyn Koźle)

Radio Park (Kędzierzyn Koźle) online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Radio Trójka
Radio Gdańsk
AntyRadio
Chilli ZET
Radio 90
Radio Kielce
Radio Bielsko (Bielso Biala)
Radio Naklo
RMF MAXX
Komentarze
Informacja o Radio Park (Kędzierzyn Koźle)
Adres
Piastowska 1, 47-224 Kędzierzyn-Koźle, Polska
KategoriaTop 40
Stronie internetowej
Programy i GłośnikiZaparkuj Na Luzie, Czekając Na Weekend, Muzyczny Weekend, Nocna Szafa Grająca, Weekendowa Szafa Grająca.
Facebookhttp://www.facebook.com/pages/Radio-Park-Fm/101308806583937
Youtubehttps://www.youtube.com/user/odparku

Radio Park

O Radiu Park

Radio Park to lokalna rozgłośnia z Kędzierzyna-Koźla, której można słuchać w części województw opolskiego i śląskiego. Jest to jedna z niewielkich stacji o małym zasięgu, które jednak mają duże znaczenie dla społeczności lokalnych. Jest, podobnie jak większość małych stacji, utrzymana w formacie muzyczno-informacyjnym z dużym naciskiem położonym na sprawy ważne dla regionu, a mniejszym na problemy globalne, czego dowodem może być podzielenie nawet stosunkowo niewielkiego zasięgu na dwa pasma informacyjne: dla Kędzierzyna-Koźla i Brzegu (w tej drugiej miejscowości nadajnik umieszczono w 2014 roku, czyli ponad 10 lat po rozpoczęciu emisji w Kędzierzynie). Jest to jedna z tych stacji, które zadają kłam twierdzeniu, że lokalne rozgłośnie radiowe są zawsze prowadzone zgodnie z klasyczną formułą i adresowane przede wszystkim do ludzi starszych.

Programy w Radiu Park

Radio Park ma nieco inną formułę niż radia o szerszym zasięgu. Tutaj wiadomości nie są odrębnym programem, choć tak naprawdę ich przygotowanie nie jest wcale prostsze, jako że nie ma gotowych depesz agencyjnych, na które można się powoływać. Mimo to pojawiają się one w trakcie innych programów, których też nie ma wiele i w zasadzie ten podział bardziej odpowiada podziałowi na pasma, a nie programy.

  • Zaparkuj na luzie;
  • Parkowy budzik;
  • Czekając na weekend;
  • Internetowa lista przebojów;
  • Randka w parku;
  • Park party;
  • Clubomania

Osobowości

W tworzenie i rozwój Radia Park zaangażowani byli głównie dziennikarze związani z regionem, z których wielu dorównuje standardom wyznaczonym przez najbardziej rozpoznawalne głosy. Próżno tu jednak szukać nazwisk znanych na szerszą skalę, choć w regionie bywa głośno o Sławomirze Zawadzkim czy Piotrze Pękali.

Jak słuchać Radia Park online

Radio Park wybrało technicznie prostszy, ekonomicznie mniej wymagający, ale dla słuchaczy bardziej problematyczny system shoutcasów internetowych, ale na stronie http://muzyka.radiopark.com.pl/ po wyborze ikony programu z prawej strony wyświetla się informacja, jak słuchać radia na dowolnym komputerze.

Radio Wawa w mediach społecznościowych

W ramach ciekawostek warto wspomnieć o profilu na portalu nk.pl, prowadzonym jednak mniej intensywnie niż fanpejdż na FB. Media społecznościowe nie są w przypadku tak niewielkich stacji szczególnie ważne – odgrywają raczej rolę wizerunkową i promocyjną, a nie służą jako faktyczny kanał komunikacji.

Aplikacje mobilne

Mimo, że Radio Park nie ma własnej aplikacji, program jest dostępny w zewnętrznych repozytoriach, na przykład Radio Polska na Androida.

Strona internetowa Radia Park

W zasadzie pod adresem strony radia nie znajduje się jeszcze docelowa witryna, tylko brama pozwalająca przejść do poszczególnych sekcji. Jest to rozwiązanie technicznie proste i pozwalające uniknąć kłopotów z czytelnością.

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)