Radio Elka

Radio Elka online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Radio Trójka
Radio Zet
Weekend FM
Radio Dwójka
Radio Kielce
Radio ZW
Radio Szczecin
RMF Classic (Kraków)
Radio Maryja
Komentarze
Informacja o Radio Elka
KategoriaPolish,Rock,Top40
Stronie internetowej
Facebookhttps://pl-pl.facebook.com/radioelka
Youtubehttps://www.youtube.com/user/RadioElkaLeszno

O Radiu Elka

Radio Elka to regionalna rozgłośnia, która swoim zasięgiem obejmuje przede wszystkim Leszno i Kościan, ale także Rawicz i Wschową. Działa od 1993 roku i wśród mieszkańców Leszna najbardziej rozpoznawalnym znakiem radia jest studio, które mieści się tuż przy siedzibie rozgłośni, ale w dość zwyczajnie wyglądającym kiosku. Nie powinno to jednak sugerować poziomu merytorycznego – w Radiu Elka pracują dziennikarze z bardzo dobrym warsztatem i programy trzymają poziom, choć faktycznie jakość techniczna czasem może budzić niewielkie zastrzeżenia. Charakter programu jest dość trudny do opisania: emitowane są zarówno programy informacyjno-reporterskie, publicystyka, jak i rozbudowane serwisy sportowe (ze szczególnym naciskiem na żużel), a także muzyka różnych gatunków.

Programy w Radiu Elka

Radio Elka, po połączeniu z portalem elka.pl ukryło swoją ramówkę, a ponieważ nie jest ona – i nigdy nie była – szczególnie sztywna, można się spodziewać audycji przeróżnych w porządku dowolnym. Oczywiście pojawia się tutaj znany z innych stacji radiowych podział na pasma, ale pojawiające się w obrębie kolejnych pasm audycje tematyczne mogą mieć różną wagę, charakter i wymowę. Większość z nich to audycje informacyjne, nawiązujące do problemów lokalnej społeczności i wydarzeń w regionie, ale nie brakuje także audycji muzycznych, w których dominują przeboje dość leciwe, ale nadal bardzo popularne.

Jak słuchać Radia Elka online

Znalezienie sposobu na słuchanie Radia Elka online nie jest proste, bo ze strony głównej radia nie prowadzi do właściwej podstrony żaden wyraźny link. Z tego też powodu najłatwiejszym rozwiązaniem jest kliknięcie tutaj. To strona docelowa, którą koniec końców udaje się znaleźć. Można także pobrać dane niezbędne do odbioru strumienia audio w kilku najpopularniejszych formatach, jednak bez możliwości wyboru jakości dźwięku, co jest trochę bolesne.

Aplikacje mobilne Radia Elka

Radio Elka nie dysponuje własnymi aplikacjami mobilnymi, co jest oczywiście zrozumiałe w przypadku niewielkich rozgłośni, jednak audycje są niedostępne także w programach stworzonych przez zewnętrznych deweloperów. Kolejna zła informacja dla osób, które lubią słuchać radia w telefonie, jest taka, że odsłuch online, do którego link znajduje się wyżej, bazuje na technologii Flash, niewspieranej przez zdecydowaną większość przeglądarek w wersji mobilnej. Efekt? Radio Elka na urządzeniach przenośnych praktycznie nie istnieje.

Strona internetowa Radia Elka

http://elka.pl to strona, na której znajduje się… nie do końca wiadomo co. Jest to portal regionalny, który oczywiście z radiem Elka jest związany, ale który nie informuje ani o tym, jak radia posłuchać, ani o tym, jaki blok programowy trwa obecnie. W gruncie rzeczy jest to tablica reklam i ogłoszeń, choć centralnie umieszczone są nagłówki wiadomości. Ta witryna dowodzi, że Radia Elka najlepiej słuchać tradycyjnie, bo niewiele więcej da się zrobić.

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)