AntyRadio

AntyRadio online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Radio Naklo
Radio Dwójka
Radio Maryja
Radio Bielsko (Bielso Biala)
Radio Zet
RMF FM
Radio Trójka
RMF MAXX
RMF Classic
Komentarze
Informacja o AntyRadio
KategoriaClassic,Rock
Stronie internetowej
Programy i GłośnikiTomek Dunowski, Non Stop Rock, Piotr Opoka, Turbo Top, Pawel Chowaniec, Anty Radio Live, Lukasz Ciechan Ciechanski, Antyradio 94 Rzeznia.
Facebookhttps://pl-pl.facebook.com/antyradio
Twitterhttps://twitter.com/antyradio
Iphone Apphttps://itunes.apple.com/pl/app/antyradio/id413109519
Aplikacja na Androidahttps://play.google.com/store/apps/details
Youtubehttps://www.youtube.com/user/ANTYRADIOFM

O Antyradiu

Antyradio to stosunkowo młoda stacja – powstało ono dopiero w 2005 roku, a dziś ma całkiem silną pozycję jako rozgłośnia ponadregionalna z nadajnikami w 16 miastach (plus Antyradio Katowice na podstawie odrębnej koncesji). Dominujący typ muzyki to rock alternatywny, przetykany klasyką gatunku. Nie jest to jednak radio muzyczne, a uniwersalne, gdzie programów publicystycznych jest sporo, podobnie jak audycji autorskich czasem nawet dość znacznie odbiegających od dominującego formatu muzycznego. Antyradio jest też jedną z nielicznych stacji radiowych, które utrzymały na antenie dość obszerne raporty o sytuacji drogowej. Ostatnie ważniejsze zmiany w radiu zaszły w 2015 roku – od wtedy ustalono nowy zasięg i rozpoczęto kampanię reklamową mającą wypromować markę.

Programy w Antyradiu

Antyradio nie dzieli swojego programu na typowe pasma, choć można dostrzec pewien porządek w kolejności audycji. Te lżejsze, „śniadaniowe”, są przede wszystkim programami ogólnoinformacyjnymi i muzycznymi, natomiast po południu i wieczorem w Antyradiu można posłuchać sporej dawki informacji muzycznych, kulturalnych i dobrej publicystyki, choć w niewielkim wymiarze czasu.

Lista wybranych audycji Antyradia:

  • „Kasprologia” i „Śladami Rock'N'Rolla” – Tomasz Kasprzyk
  • „Lista Ciechana” i „Rockmania” – Łukasz „Ciechan” Ciechański
  • „MakakArt” i „Makakofonia” – Piotr „Makak” Szarłacki
  • „Oczami Ostrego” – Aleksander Ostrowski
  • „Odjechani” (dawniej „Antymotolista”) – Włodzimierz Zientarski, Joanna Zientarska
  • „Osobista Playlista” i „Rockmani w Antyradiu” – zaproszeni muzycy (gościnnie)
  • „Pobudzenie” – Tomasz Dunowski
  • „Prawda” (serwisy informacyjne) i „Cała Prawda” (magazyn reporterów)

Aplikacje mobilne Antyradia

Antyradio ma własną aplikację mobilną na Androida (do pobrania tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.antyradio20). Jest to w praktyce dostępna z poziomu odrębnej aplikacji strona internetowa w wersji mobilnej, ale ze wbudowaną możliwością odtworzenia programu na żywo. Poza tym Antyradia można posłuchać w paru innych aplikacjach zewnętrznych programistów.

Jak słuchać Antyradia online?

Antyradio ma własny „nadajnik online” dostępny ze strony internetowej przez kliknięcie baneru w prawej, górnej części witryny. Do słuchania Antyradia nie trzeba zewnętrznych playerów, a sama formatka ma opcję wyboru również audycji archiwalnych.

Antyradio w mediach społecznościowych

Antyradio udziela na na YouTube, Instagramie, Twitterze, ale najbardziej popularny jest oczywiście profil na FB. Tam dzieje się wiele, a co najważniejsze, nie są to tylko przedruki ze strony internetowej, ale sporo świeżynek, pomysłów niepochodzących z 4chana czy JM, co cieszy i sprawia, że Antyradio ma swój indywidualny rys także w sieci.

Strona internetowa Antyradia

Na www.antyradio.pl można posłuchać radia, można sporo poczytać, można poznać ludzi radia i ramówkę. Taki dobry punkt wyjścia do tego, żeby się ze stacją zapoznać, a dla wielu osób również uzupełnienie tego, co serwują portale informacyjne, zwykle skupione na wielkim świecie – Antyradio ma swój dział dziennikarski, który, jakkolwiek banalnie to brzmi, skupia się na prostych, ale ważnych problemach. 

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)