AntyRadio

AntyRadio online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Radio Park (Kędzierzyn Koźle)
RMF FM
Radio Fest (Katowice)
Radio Alex (Zakopane)
Chilli ZET
Radio Kielce
Radio Szczecin
Radio 90
Radio Maryja
Komentarze
Informacja o AntyRadio
KategoriaClassic,Rock
Stronie internetowej
Programy i GłośnikiTomek Dunowski, Non Stop Rock, Piotr Opoka, Turbo Top, Pawel Chowaniec, Anty Radio Live, Lukasz Ciechan Ciechanski, Antyradio 94 Rzeznia.
Facebookhttps://pl-pl.facebook.com/antyradio
Twitterhttps://twitter.com/antyradio
Iphone Apphttps://itunes.apple.com/pl/app/antyradio/id413109519
Aplikacja na Androidahttps://play.google.com/store/apps/details
Youtubehttps://www.youtube.com/user/ANTYRADIOFM

O Antyradiu

Antyradio to stosunkowo młoda stacja – powstało ono dopiero w 2005 roku, a dziś ma całkiem silną pozycję jako rozgłośnia ponadregionalna z nadajnikami w 16 miastach (plus Antyradio Katowice na podstawie odrębnej koncesji). Dominujący typ muzyki to rock alternatywny, przetykany klasyką gatunku. Nie jest to jednak radio muzyczne, a uniwersalne, gdzie programów publicystycznych jest sporo, podobnie jak audycji autorskich czasem nawet dość znacznie odbiegających od dominującego formatu muzycznego. Antyradio jest też jedną z nielicznych stacji radiowych, które utrzymały na antenie dość obszerne raporty o sytuacji drogowej. Ostatnie ważniejsze zmiany w radiu zaszły w 2015 roku – od wtedy ustalono nowy zasięg i rozpoczęto kampanię reklamową mającą wypromować markę.

Programy w Antyradiu

Antyradio nie dzieli swojego programu na typowe pasma, choć można dostrzec pewien porządek w kolejności audycji. Te lżejsze, „śniadaniowe”, są przede wszystkim programami ogólnoinformacyjnymi i muzycznymi, natomiast po południu i wieczorem w Antyradiu można posłuchać sporej dawki informacji muzycznych, kulturalnych i dobrej publicystyki, choć w niewielkim wymiarze czasu.

Lista wybranych audycji Antyradia:

  • „Kasprologia” i „Śladami Rock'N'Rolla” – Tomasz Kasprzyk
  • „Lista Ciechana” i „Rockmania” – Łukasz „Ciechan” Ciechański
  • „MakakArt” i „Makakofonia” – Piotr „Makak” Szarłacki
  • „Oczami Ostrego” – Aleksander Ostrowski
  • „Odjechani” (dawniej „Antymotolista”) – Włodzimierz Zientarski, Joanna Zientarska
  • „Osobista Playlista” i „Rockmani w Antyradiu” – zaproszeni muzycy (gościnnie)
  • „Pobudzenie” – Tomasz Dunowski
  • „Prawda” (serwisy informacyjne) i „Cała Prawda” (magazyn reporterów)

Aplikacje mobilne Antyradia

Antyradio ma własną aplikację mobilną na Androida (do pobrania tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.antyradio20). Jest to w praktyce dostępna z poziomu odrębnej aplikacji strona internetowa w wersji mobilnej, ale ze wbudowaną możliwością odtworzenia programu na żywo. Poza tym Antyradia można posłuchać w paru innych aplikacjach zewnętrznych programistów.

Jak słuchać Antyradia online?

Antyradio ma własny „nadajnik online” dostępny ze strony internetowej przez kliknięcie baneru w prawej, górnej części witryny. Do słuchania Antyradia nie trzeba zewnętrznych playerów, a sama formatka ma opcję wyboru również audycji archiwalnych.

Antyradio w mediach społecznościowych

Antyradio udziela na na YouTube, Instagramie, Twitterze, ale najbardziej popularny jest oczywiście profil na FB. Tam dzieje się wiele, a co najważniejsze, nie są to tylko przedruki ze strony internetowej, ale sporo świeżynek, pomysłów niepochodzących z 4chana czy JM, co cieszy i sprawia, że Antyradio ma swój indywidualny rys także w sieci.

Strona internetowa Antyradia

Na www.antyradio.pl można posłuchać radia, można sporo poczytać, można poznać ludzi radia i ramówkę. Taki dobry punkt wyjścia do tego, żeby się ze stacją zapoznać, a dla wielu osób również uzupełnienie tego, co serwują portale informacyjne, zwykle skupione na wielkim świecie – Antyradio ma swój dział dziennikarski, który, jakkolwiek banalnie to brzmi, skupia się na prostych, ale ważnych problemach. 

Nowe stacje radiowe
RMF Love (Kraków)
RMF 80s (Kraków)
RMF 60s (Kraków)
RMF 5 (Kraków)
RMF 4 (Kraków)
RMF 2000 (Kraków)
RMF 90s (Kraków)
RMF Baby (Kraków)
Radio Fama Tomaszów Mazowiecki