Radio Parada

Radio Parada online
 • Share on Facebook
 • Tweet
Podobne stacje
Radio Zet
Weekend FM
Radio 5
Radio Gdańsk
Radio Maryja
Radio Trójka
Radio Elka
Radio Alex (Zakopane)
Radio Vanessa (Racibórz)
Komentarze
Informacja o Radio Parada
Adres
al. piłsudskiego 141, 92-318 Łódź, polska
Stronie internetowej
Programy i GłośnikiParada HotMix, Budzenie na Życzenie, Kalendarium, Alexandra Piosek, Słodki Tort, Muzyczne Talenty, Ewa Kubasiewicz, Monika Beiger.
Facebookhttps://www.facebook.com/radioparada96fm
Iphone Apphttps://itunes.apple.com/pl/app/radio-parada-96-fm/id1003816397
Aplikacja na Androidahttps://play.google.com/store/apps/details

O Radiu Parada

Radio Parada to stacja lokalna słyszalna w Łodzi. Ma bardzo specyficzny format, w którym szczególne miejsce zajmuje publicystyka. Oficjalnym partnerem radia jest IAR, jedna z najbardziej wiarygodnych agencji informacyjnych w Polsce, natomiast na antenie pojawiają się również programy lokalne. Po raz pierwszy nadano program Radia Parada w 1993 roku – od tamtej pory zmieniła się siedziba, nastąpiła kilkakrotna rotacja ludzi związanych ze stacją, ale wyklarował się też własny format, w którym oprócz programów informacyjnych i publicystycznych znalazła się muzyka rozrywkowa z lat 60-90, a także trochę nowszych ścieżek, przede wszystkim znanych z zagranicznych list przebojów. Od samego początku praktycznie radio korzysta z tego samego znaku graficznego, co jest ewenementem, 

Programy w Radiu Parada

Radio Parada nadaje swój program bez wyraźnego podziału na pasma – są one wyznaczone raczej ze względów praktycznych, natomiast ich specyfika jest zbliżona. Programy mają w większości charakter informacyjny i publicystyczny, ale są wśród nich również programy i wstawki edukacyjne oraz poradniki.

 • Słodki Tort
 • Muzyczne Talenty
 • Budzenie na życzenie
 • Kalendarium
 • Randkowanie
 • Forum Radia Parada
 • Gość Dnia
 • Parada Hitów
 • Sport

W praktyce same tytuły programów nie wyczerpują opisu oferty, ponieważ ważne informacje oraz rozmowy pojawiają się także często, ale nieregularnie jako wstawki tematyczne w pasmach programowych.

Jak słuchać Radia Parada online?

Radio Parada online dostępne jest w podstronie oficjalnego serwisu internetowego. Do słuchania nie jest potrzebny zewnętrzny program (player uruchamiany jest przez wtyczkę przeglądarki). Alternatywnym rozwiązaniem jest nie tylko słuchanie, ale oglądanie streamingu z kamer w radiowym studio (link do streamingu również znajduje się na stronie radia). Jakość dźwięku jest dobra, natomiast co do obrazu można mieć zastrzeżenia.

Aplikacje mobilne Radia Parada

Radio Parada jest osiągalne z urządzeń mobilnych na trzy sposoby:

 • z każdego urządzenia obsługującego web-player przez standardową stronę internetową. To najmniej wygodne rozwiązanie, ale nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania;
 • w systemie Android można zainstalować aplikację własną, która daje więcej możliwości niż tylko słuchanie radia. Program można pobrać stąd;
 • za pośrednictwem aplikacji zewnętrznych dostawców – zależnie od możliwości urządzenia i systemu operacyjnego.

Radio Parada w mediach społecznościowych

Najaktywniej społeczność rozwija się na FB. Nie jest to może duża grupa, bo raptem ponad 6 tysięcy osób. Zamiast dyskusji poważnych, raczej sporo miejsca na dowcipne teksty i krótkie podsumowania najważniejszych wydarzeń. Odbiega to mocno od schematu, do którego przyzwyczaiły słuchaczy inne rozgłośnie kopiujące na FB wpisy z własnego serwisu internetowego.

Strona internetowa Radia Parada

Oficjalny serwis internetowy http://parada.fm/ jest przejrzysty i czytelny. Nie jest przesadnie często aktualizowany, ale też nie jest zaśmiecony reklamami. Nawigacja intuicyjna, układ menu prosty, informacje łatwe do odszukania.

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)