Radio Parada

Radio Parada online
Podobne stacje
Radio Kraków
Radio Wnet
Radio Elka
RMF FM
Radio Kielce
Radio 90
Radio Piekary
Radio Szczecin
Radio Maryja
Komentarze
Informacja o Radio Parada
Adres
al. piłsudskiego 141, 92-318 Łódź, polska
Stronie internetowej
Facebookhttps://www.facebook.com/radioparada96fm
Iphone Apphttps://itunes.apple.com/pl/app/radio-parada-96-fm/id1003816397
Aplikacja na Androidahttps://play.google.com/store/apps/details

O Radiu Parada

Radio Parada to stacja lokalna słyszalna w Łodzi. Ma bardzo specyficzny format, w którym szczególne miejsce zajmuje publicystyka. Oficjalnym partnerem radia jest IAR, jedna z najbardziej wiarygodnych agencji informacyjnych w Polsce, natomiast na antenie pojawiają się również programy lokalne. Po raz pierwszy nadano program Radia Parada w 1993 roku – od tamtej pory zmieniła się siedziba, nastąpiła kilkakrotna rotacja ludzi związanych ze stacją, ale wyklarował się też własny format, w którym oprócz programów informacyjnych i publicystycznych znalazła się muzyka rozrywkowa z lat 60-90, a także trochę nowszych ścieżek, przede wszystkim znanych z zagranicznych list przebojów. Od samego początku praktycznie radio korzysta z tego samego znaku graficznego, co jest ewenementem, 

Programy w Radiu Parada

Radio Parada nadaje swój program bez wyraźnego podziału na pasma – są one wyznaczone raczej ze względów praktycznych, natomiast ich specyfika jest zbliżona. Programy mają w większości charakter informacyjny i publicystyczny, ale są wśród nich również programy i wstawki edukacyjne oraz poradniki.

 • Słodki Tort
 • Muzyczne Talenty
 • Budzenie na życzenie
 • Kalendarium
 • Randkowanie
 • Forum Radia Parada
 • Gość Dnia
 • Parada Hitów
 • Sport

W praktyce same tytuły programów nie wyczerpują opisu oferty, ponieważ ważne informacje oraz rozmowy pojawiają się także często, ale nieregularnie jako wstawki tematyczne w pasmach programowych.

Jak słuchać Radia Parada online?

Radio Parada online dostępne jest w podstronie oficjalnego serwisu internetowego. Do słuchania nie jest potrzebny zewnętrzny program (player uruchamiany jest przez wtyczkę przeglądarki). Alternatywnym rozwiązaniem jest nie tylko słuchanie, ale oglądanie streamingu z kamer w radiowym studio (link do streamingu również znajduje się na stronie radia). Jakość dźwięku jest dobra, natomiast co do obrazu można mieć zastrzeżenia.

Aplikacje mobilne Radia Parada

Radio Parada jest osiągalne z urządzeń mobilnych na trzy sposoby:

 • z każdego urządzenia obsługującego web-player przez standardową stronę internetową. To najmniej wygodne rozwiązanie, ale nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania;
 • w systemie Android można zainstalować aplikację własną, która daje więcej możliwości niż tylko słuchanie radia. Program można pobrać stąd;
 • za pośrednictwem aplikacji zewnętrznych dostawców – zależnie od możliwości urządzenia i systemu operacyjnego.

Radio Parada w mediach społecznościowych

Najaktywniej społeczność rozwija się na FB. Nie jest to może duża grupa, bo raptem ponad 6 tysięcy osób. Zamiast dyskusji poważnych, raczej sporo miejsca na dowcipne teksty i krótkie podsumowania najważniejszych wydarzeń. Odbiega to mocno od schematu, do którego przyzwyczaiły słuchaczy inne rozgłośnie kopiujące na FB wpisy z własnego serwisu internetowego.

Strona internetowa Radia Parada

Oficjalny serwis internetowy http://parada.fm/ jest przejrzysty i czytelny. Nie jest przesadnie często aktualizowany, ale też nie jest zaśmiecony reklamami. Nawigacja intuicyjna, układ menu prosty, informacje łatwe do odszukania.