Radio Maryja

Radio Maryja online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Radio Trójka
Radio Bielsko (Bielso Biala)
Weekend FM
Radio Gdańsk
Muzyczne Radio
RMF Classic
Radio Naklo
Radio Elka
Radio Dwójka
Komentarze
Informacja o Radio Maryja
KategoriaChristian,News,Talk,Politics
Stronie internetowej
Programy i GłośnikiAktualności dnia, Anioł Pański, Serwis informacyjny, Katecheza, Program nocny.
Facebookhttps://pl-pl.facebook.com/RadioMaryja
Twitterhttps://twitter.com/radiomaryja
Youtubehttps://www.youtube.com/user/RadioMaryjaOfficial

O Radiu Maryja

Radio Maryja jest najbardziej kontrowersyjną stacją radiową w Polsce. Część kontrowersji ma charakter osobisty i dotyczy założyciela i prezesa, o. T. Rydzyka o niejasnej przeszłości, a część ma specyfikę szerszą i dotyczy znaczenia radia w polityce lub metod finansowania. Jest to radio o dość hermetycznym programie, adresowane przede wszystkim do osób starszych, a program radia pokrywa się w części z ramówką TV Trwam. Jest to jedyna katolicka rozgłośnia o zasięgu ogólnopolskim, a program także – różnymi kanałami – dostępny jest poza granicami kraju. Audycje publicystyczne, których nie brakuje, mają charakter narodowy i według zwolenników ewangelizują, a według przeciwników – wykorzystują stereotypy do kształtowania obrazu rzeczywistości. Jest to piąta najchętniej słuchana stacja radiowa w Polsce.

Programy w Radiu Maryja

Wbrew obiegowej opinii, Radio Maryja emituje nie tylko programy o charakterze religijnym. Duże znaczenie w świecie mediów – także tych krytycznych wobec RM – mają np. publicystyczne Rozmowy niedokończone. Poza tym program przeplatany jest audycjami tematycznymi. Sumarycznie religia jest tematem tylko 40% wszystkich audycji, natomiast 25% czasu antenowego zajmuje muzyka, w tym w sporej części muzyka poważna. Nie brakuje także innych, choć mniej znanych programów publicystycznych.

Osobowości

Prezes Radia Maryja, o. Tadeusz Rydzyk, nie prowadzi w nim regularnie żadnej audycji, choć niekiedy pojawia się w roli prowadzącego katechezy poranne lub wieczorne. Poza tym osobami znanymi z anteny radia są zakonnicy: dr Piotr Andrukiewicz, Jacek Cydzik czy Jan Król. Z radiem współpracują także publicyści świeccy: Tadeusz Guz, Bogusław Wolniewicz, Marek Czachorowski, Krystyna Pawłowicz czy Janusz Wojciechowski.

Aplikacje mobilne Radia Maryja

Radio Maryja nie ma własnych aplikacji mobilnych, ale jest dostępne dla słuchaczy z poziomu kilku znanych programów na Androida i iOS. Nieoficjalnie mówi się o planach napisania własnej aplikacji, ale na razie ona nie powstała – najpopularniejsza z dostępnych jest raczej aplikacją informacyjną, a nie programem dostępowym.

Jak słuchać Radia Maryja online

Najprostszym sposobem jest uruchomienie strony internetowej http://www.radiomaryja.pl/live/. Jest ona dostępna pod przyciskiem u dołu strony rozgłośni. Z tej zakładki można też pobrać adresy shoutcastów dla różnych programów multimedialnych.

Radio Maryja w mediach społecznościowych

Profil facebookowy jest aktywny, ale działa jednostronnie. Radio Maryja ma dość hermetyczną społeczność, a głosy krytyki są wyciszane również na FB.

Strona internetowa Radia Maryja

Strona internetowa pod adresem www.radiomaryja.pl jest na bieżąco aktualizowana, przejrzysta, choć dziś można ocenić ją jako nie najlepszą pod względem wizualnym. Jest jednak funkcjonalna i czytelna, więc to właśnie tutaj skupia się często większość działań wykraczających poza antenę radiową. Na bieżąco aktualizowane są wiadomości, dostępne są także linki do innych mediów katolickich, w tym Naszego Dziennika i TV Trwam.

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)