Radio Poznań

Radio Poznań online
Podobne stacje
RMF MAXX
Radio Gdańsk
AntyRadio
Radio Czwórka
Muzyczne Radio
Radio Parada
Radio Kraków
Radio Elka
Radio Jedynka
Komentarze
Informacja o Radio Poznań
KategoriaPolish,Sports
Stronie internetowej
Facebookhttps://pl-pl.facebook.com/radiomerkury
Twitterhttps://twitter.com/radiomerkury

O radiu Poznań

Jego historia sięga głęboko w dwudziestolecie międzywojenne, a dziś od wzorców historycznych, czyli dziennikarstwa reporterskiego i muzyki poważnej, Radio Poznań Poznań przeszło do nieco bardziej komercyjnego modelu, jednak nadal wiele jest pasm tematycznych i publicystyki, kosztem najnowszych hitów muzycznych. Ambicją rozgłośni jest zaspokojenie potrzeb społecznych i informacyjnych społeczeństwa lokalnego, stąd też Radio Poznań angażuje się przede wszystkim w działania na szczeblu lokalnym, mniej wagi niż większość rozgłośni przykładając do spraw globalnych.

Programy w radiu Poznań

Lista programów Radia Poznań jest długa. Nie ma tutaj klasycznego podziału na pasma, a precyzyjniej, jest on gęsto przetykany krótkimi audycjami tematycznymi, reporterskimi i słuchowiskami. Do programów o największej popularności należą:

Buda z klasą;
Jasny fyrtel;
Magazyn Wielkopolskich Rolników;
International Poznań;
Gość babiego lata;
Moja Wielkopolska, moje miasto;
Młynek kawowy, czyli…;
Porozmawiajmy o…;
Sałatka ekonomiczna;
Zastrzyk zdrowia;
Widziane z Brukseli;
Osobowości

Dziennikarze i redaktorzy Radia Poznań to osoby znane przede wszystkim w środowisku lokalnym. Stacja nie przyciągała żadnych głośnych nazwisk, natomiast regularnie pojawiają się tu eksperci i dziennikarze znani szerszemu gronu odbiorców, jednak niewspółpracujący z Radiem Poznań na stałe.

Jak słuchać Poznań online

Poznań nie nadaje w żadnej z popularnych aplikacji webowych. Stacja prowadzi szereg własnych shoutcastów w różnych formatach: OGG, RAM, ASX i M3U. Dostępne są też shoutcasty dla Windows bez dodatkowych kodeków oraz lista shoutcastów lokalnego programu Radio MC nadawanego dla Poznania. Pełna lista linków pozwalających na łatwe słuchanie Radia Poznań online znajduje się w serwisie internetowym pod adresem http://www.radiomerkury.pl/o-nas.html.

Poznań w mediach społecznościowych

Poznań ma swój profil na FB, https://www.facebook.com/radiopoznansa, i trzeba przyznać, że jak na rozgłośnię lokalną bardzo dobrze radzi sobie w Social Media. Jakiś czas temu pod domeną radiową działały też blogi, ale te obumarły już zupełnie, choć link do nich pozostał w głównym serwisie radia.

Aplikacje mobilne

Radio Poznań jest radiem zachowawczym: wprawdzie ma aplikację na Androida, ale jej działanie jest mocno przypadkowe, a znalezienie tej rozgłośni w którymś z repozytoriów innych programów też nie jest łatwe.

Strona internetowa Radia Poznań

Strona internetowa Radia Poznań jest dostępna pod adresem http://radiopoznan.fm/. Zdecydowanie nie jest najbardziej nowoczesną, ani najbardziej funkcjonalną witryną, ale utworzona została głównie w celu przekazywania informacji i ten cel też realizuje.

Nowe stacje radiowe
Radio Muzo.FM
Radio Bielsko (Bielso Biala)
Chilli ZET
Radio Zet
Radio Park (Kędzierzyn Koźle)
Radio Kaszebe (Rumia)
Radio JARD
Max Radio Polska
ZET Gold