Radio Poznań

Radio Poznań online

Radio Merkury, a właściwie Radio Merkury S.A. – Rozgłośnia Regionalna Polskiego Radia w Poznaniu, bo tak brzmi pełna nazwa tego podmiotu, jest stacją o zasięgu regionalnym.

  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Radio Dwójka
Radio Park (Kędzierzyn Koźle)
Radio Chill
Radio Elka
Radio ZW
Radio Kielce
Radio Zet
AntyRadio
Radio Szczecin
Komentarze
Informacja o Radio Poznań
KategoriaPolish,Sports
Stronie internetowej
Programy i GłośnikiW środku dnia, Wojciech Chmielewski, Studio Nadawczo-Odbiorcze, Marcin Żyski, Franciszek Walerych, RadioRanek, Sławomir Bajew, Joanna Divina, Wielkopolskie Popołudnie, Tomasz Jędraszczak, Wieczór Z Radiem Poznań, Jerzy Piasny, Wojciech Bernard, Mała Czarna.
Facebookhttps://pl-pl.facebook.com/radiomerkury
Twitterhttps://twitter.com/radiomerkury

O radiu Poznań

Jego historia sięga głęboko w dwudziestolecie międzywojenne, a dziś od wzorców historycznych, czyli dziennikarstwa reporterskiego i muzyki poważnej, Radio Poznań Poznań przeszło do nieco bardziej komercyjnego modelu, jednak nadal wiele jest pasm tematycznych i publicystyki, kosztem najnowszych hitów muzycznych. Ambicją rozgłośni jest zaspokojenie potrzeb społecznych i informacyjnych społeczeństwa lokalnego, stąd też Radio Poznań angażuje się przede wszystkim w działania na szczeblu lokalnym, mniej wagi niż większość rozgłośni przykładając do spraw globalnych.

Programy w radiu Poznań

Lista programów Radia Poznań jest długa. Nie ma tutaj klasycznego podziału na pasma, a precyzyjniej, jest on gęsto przetykany krótkimi audycjami tematycznymi, reporterskimi i słuchowiskami. Do programów o największej popularności należą:

Buda z klasą;
Jasny fyrtel;
Magazyn Wielkopolskich Rolników;
International Poznań;
Gość babiego lata;
Moja Wielkopolska, moje miasto;
Młynek kawowy, czyli…;
Porozmawiajmy o…;
Sałatka ekonomiczna;
Zastrzyk zdrowia;
Widziane z Brukseli;
Osobowości

Dziennikarze i redaktorzy Radia Poznań to osoby znane przede wszystkim w środowisku lokalnym. Stacja nie przyciągała żadnych głośnych nazwisk, natomiast regularnie pojawiają się tu eksperci i dziennikarze znani szerszemu gronu odbiorców, jednak niewspółpracujący z Radiem Poznań na stałe.

Jak słuchać Poznań online

Poznań nie nadaje w żadnej z popularnych aplikacji webowych. Stacja prowadzi szereg własnych shoutcastów w różnych formatach: OGG, RAM, ASX i M3U. Dostępne są też shoutcasty dla Windows bez dodatkowych kodeków oraz lista shoutcastów lokalnego programu Radio MC nadawanego dla Poznania. Pełna lista linków pozwalających na łatwe słuchanie Radia Poznań online znajduje się w serwisie internetowym pod adresem http://www.radiomerkury.pl/o-nas.html.

Poznań w mediach społecznościowych

Poznań ma swój profil na FB, https://www.facebook.com/radiopoznansa, i trzeba przyznać, że jak na rozgłośnię lokalną bardzo dobrze radzi sobie w Social Media. Jakiś czas temu pod domeną radiową działały też blogi, ale te obumarły już zupełnie, choć link do nich pozostał w głównym serwisie radia.

Aplikacje mobilne

Radio Poznań jest radiem zachowawczym: wprawdzie ma aplikację na Androida, ale jej działanie jest mocno przypadkowe, a znalezienie tej rozgłośni w którymś z repozytoriów innych programów też nie jest łatwe.

Strona internetowa Radia Poznań

Strona internetowa Radia Poznań jest dostępna pod adresem http://radiopoznan.fm/. Zdecydowanie nie jest najbardziej nowoczesną, ani najbardziej funkcjonalną witryną, ale utworzona została głównie w celu przekazywania informacji i ten cel też realizuje.

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)