Radio Warszawa

Radio Warszawa online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Tylko Polskie Przeboje
RMF Classic
RMF Classic (Kraków)
Radio Vanessa (Racibórz)
Radio Silesia
Radio Maryja
Radio Trójka
Radio ZW
RMF FM
Komentarze
Informacja o Radio Warszawa
KategoriaRock,Talk
Stronie internetowej
Programy i GłośnikiWychowywać ale jak, Wiadomości ze studia Radia Wnet, Poranek WNET na falach Radia Warszawa, Anioł Pański.
Facebookhttps://www.facebook.com/radiowarszawa
Twitterhttps://twitter.com/radiowarszawa
Youtubehttps://www.youtube.com/user/RadioWarszawa106i2

O Radiu Warszawa

Radio Warszawa to katolicka rozgłośnia, która swoim zasięgiem obejmuje dość spory obszar, bo Warszawę oraz miejscowości położone w promieniu około 80 km od stolicy. Utworzone w 1991 roku jako radio diecezjalne zmieniło w późniejszym czasie nazwę na Radio PRAGA, aby po kilku latach wrócić do pierwotnej nazwy, choć już w nowej siedzibie. Specyficzny charakter rozgłośni podkreślają audycje, których celem jest zwiększanie poczucia społecznej integralności mieszkańców Warszawy i okolic. Jest to stacja lubiana przez mieszkańców, bo choć wielkiej słuchalności nie ma (żadna rozgłośnia katolicka nie może się poszczycić palmą pierwszeństwa), to w lokalnym eterze swego czasu wyprzedzała nawet Radio Maryja, co jest osiągnięciem samym w sobie i zapewne po części zasługą nieco mniej konserwatywnej linii programowej.

Programy w Radiu Warszawa

Radio Warszawa nadaje według dość skomplikowanego harmonogramu, bo choć główne pasma powtarzają się w dni od poniedziałku do piątku, to są zblokowane tematycznie i tutaj już pojawiają się spore rozbieżności – część audycji w ramach pasm nadawana jest tylko z interwałem tygodniowym, co komplikuje cały program. Większość audycji ma charakter religijny lub informacyjny, choć nie brakuje też nieco lżejszej gatunkowo publicystyki, szczególnie w bloku przedpołudniowym.

Również przed południem w Radiu Warszawa można posłuchać wspólnej audycji z Radiem Wnet, a z kolei audycja wieczorna jest przede wszystkim audycją muzyczną (temat przewodni zmienia się w zależności od dnia tygodnia).

Pełną rozpiskę programową można znaleźć na radiowej stronie http://radiowarszawa.com.pl/ramowka-radia-warszawa/.

Radio Warszawa w mediach społecznościowych

Radio Warszawa nie jest szczególnie aktywne w mediach społecznościowych. Profil na FB to w głównej mierze przedruki ze strony internetowej i garść spamowych wpisów gościnnych. Ostatecznie jednak, jeśli komuś nie odpowiada układ lub funkcjonalność strony internetowej, to może korzystać z profilu FB. Z kontaktem tą drogą jest już gorzej, choć na szczęście przycisk „skontaktuj się z nami” działa tak, jak powinien.

Jak słuchać Radia Warszawa online

Radio Warszawa nie oferuje przesadnie wysokiej jakości audycji nadawanych online, a dotarcie do nich też zajmuje o jeden klik za dużo. Żeby więc nie klikać przycisku „Posłuchaj nas” na stronie głównej, podajemy prostszy sposób: oto ostatni link, z którego trzeba skorzystać, żeby słuchać Radia Warszawa online. Nie będzie łatwiej na urządzeniach przenośnych, bo z odtworzeniem tego strumienia może być problem, a Radio Warszawa nie ma własnych aplikacji.

Strona internetowa Radia Warszawa

Strona Radia Warszawa jest dostępna pod adresem radiowarszawa.com.pl i poza wrażeniem, że podstawowym celem rozgłośni jest zebranie jak największej ilości pieniędzy od słuchaczy, nie jest taka zła – przejrzysta, ale niezbyt intuicyjna i wszędzie, gdzie wystarczyłoby kliknąć raz, tu trzeba co najmniej dwa. 

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)