Radio Warszawa

Radio Warszawa online
Podobne stacje
Weekend FM
Radio Park
Radio Kielce
Radio Jedynka
Radio Poznań
RMF FM
Radio ZET
Radio 90
Radio Czwórka
Komentarze
Informacja o Radio Warszawa
KategoriaRock,Talk
Stronie internetowej
Facebookhttps://www.facebook.com/radiowarszawa
Twitterhttps://twitter.com/radiowarszawa
Youtubehttps://www.youtube.com/user/RadioWarszawa106i2

O Radiu Warszawa

Radio Warszawa to katolicka rozgłośnia, która swoim zasięgiem obejmuje dość spory obszar, bo Warszawę oraz miejscowości położone w promieniu około 80 km od stolicy. Utworzone w 1991 roku jako radio diecezjalne zmieniło w późniejszym czasie nazwę na Radio PRAGA, aby po kilku latach wrócić do pierwotnej nazwy, choć już w nowej siedzibie. Specyficzny charakter rozgłośni podkreślają audycje, których celem jest zwiększanie poczucia społecznej integralności mieszkańców Warszawy i okolic. Jest to stacja lubiana przez mieszkańców, bo choć wielkiej słuchalności nie ma (żadna rozgłośnia katolicka nie może się poszczycić palmą pierwszeństwa), to w lokalnym eterze swego czasu wyprzedzała nawet Radio Maryja, co jest osiągnięciem samym w sobie i zapewne po części zasługą nieco mniej konserwatywnej linii programowej.

Programy w Radiu Warszawa

Radio Warszawa nadaje według dość skomplikowanego harmonogramu, bo choć główne pasma powtarzają się w dni od poniedziałku do piątku, to są zblokowane tematycznie i tutaj już pojawiają się spore rozbieżności – część audycji w ramach pasm nadawana jest tylko z interwałem tygodniowym, co komplikuje cały program. Większość audycji ma charakter religijny lub informacyjny, choć nie brakuje też nieco lżejszej gatunkowo publicystyki, szczególnie w bloku przedpołudniowym.

Również przed południem w Radiu Warszawa można posłuchać wspólnej audycji z Radiem Wnet, a z kolei audycja wieczorna jest przede wszystkim audycją muzyczną (temat przewodni zmienia się w zależności od dnia tygodnia).

Pełną rozpiskę programową można znaleźć na radiowej stronie http://radiowarszawa.com.pl/ramowka-radia-warszawa/.

Radio Warszawa w mediach społecznościowych

Radio Warszawa nie jest szczególnie aktywne w mediach społecznościowych. Profil na FB to w głównej mierze przedruki ze strony internetowej i garść spamowych wpisów gościnnych. Ostatecznie jednak, jeśli komuś nie odpowiada układ lub funkcjonalność strony internetowej, to może korzystać z profilu FB. Z kontaktem tą drogą jest już gorzej, choć na szczęście przycisk „skontaktuj się z nami” działa tak, jak powinien.

Jak słuchać Radia Warszawa online

Radio Warszawa nie oferuje przesadnie wysokiej jakości audycji nadawanych online, a dotarcie do nich też zajmuje o jeden klik za dużo. Żeby więc nie klikać przycisku „Posłuchaj nas” na stronie głównej, podajemy prostszy sposób: oto ostatni link, z którego trzeba skorzystać, żeby słuchać Radia Warszawa online. Nie będzie łatwiej na urządzeniach przenośnych, bo z odtworzeniem tego strumienia może być problem, a Radio Warszawa nie ma własnych aplikacji.

Strona internetowa Radia Warszawa

Strona Radia Warszawa jest dostępna pod adresem radiowarszawa.com.pl i poza wrażeniem, że podstawowym celem rozgłośni jest zebranie jak największej ilości pieniędzy od słuchaczy, nie jest taka zła – przejrzysta, ale niezbyt intuicyjna i wszędzie, gdzie wystarczyłoby kliknąć raz, tu trzeba co najmniej dwa.