Radio Białystok

Radio Białystok online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Radio Kraków
Radio Park (Kędzierzyn Koźle)
Radio Bielsko (Bielso Biala)
RMF Classic (Kraków)
Radio ZW
Weekend FM
RMF MAXX
Radio Kielce
Radio Chill
Komentarze
Informacja o Radio Białystok
KategoriaNews,Pop,Talk,Culture
Stronie internetowej
Programy i GłośnikiNocna Orkiestra Radia Białystok, Czytam książki, Wojciech Kujałowicz, Słowo o słowie, Dorota Sokołowska, Marek Zabrocki, Eugeniusz Ryzyk, Notatnik kulturalny, Rozmowa dnia, Andrzej Bajguz.
Facebookhttps://pl-pl.facebook.com/radiobialystok
Twitterhttps://twitter.com/radiobialystok
Iphone Apphttps://itunes.apple.com/us/app/radio-bia-ystok/id923374260
Aplikacja na Androidahttps://play.google.com/store/apps/details
Youtubehttps://www.youtube.com/user/RadioBialystok

O Radiu Białystok

Początki Radia Białystok nie dawały szczególnych powodów do dumy, bo rozgłośnia powstała w 1944 roku jako moskiewska tuba propagandowa i pewnie chciałoby się o tym zapomnieć, gdyby nie to, że wówczas z rozgłośnią współpracowała Hanka Bielicka czy Danuta Szaflarska, a także Jan Świderski i Igor Śmiałowski. To jednak były początki – dziś Radio Białystok nie ma już tylu znanych redaktorów czy dziennikarzy, za to pod wieloma względami odbija sobie propagandową historię, stając się jedną z tych stacji, które w regionie uznawane są za najbardziej obiektywne i będące najbliżej ludzkich problemów, a nie wielkiej polityki. I nawet jeśli nie ma tu znanych na cała Polskę programów publicystycznych, Radio Białystok otrzymuje nagrody i wyróżnienia nie tylko za pracę stricte dziennikarską, ale także za współudział w najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w regionie.

Programy w Radiu Białystok

Lista programów Radia Białystok jest dość długa, ale w gruncie rzeczy poszczególne audycje są do siebie dość mocno zbliżone tematycznie. Jak większość lokalnych rozgłośni Polskiego Radia, także Radio Białystok skupia się przede wszystkim na publicystyce i sprawach związanych bezpośrednio z życiem regionu. „Forum Podlasia”, „Nic o nas bez nas”, czy „Sami o sobie” to jedne z bardziej znanych i chętniej słuchanych programów. Jest też parę propozycji lżejszych – skądinąd też tematyczne „Smaki Podlasia” czy „Ale kino” lub „Bajkowy Południk” mają w sobie siłę przyciągania.

Jak słuchać Radia Białystok online

Możliwości odsłuchu jest sporo, a wszystkie są opisane na stronie http://internetowe.radio.bialystok.pl/ na tej stronie.. Można sobie wybrać format i jakość strumienia, można też przejść do pobierania aplikacji mobilnych.

Aplikacje mobilne Radia Białystok

Na wspomnianej chwilę temu stronie można znaleźć też linki do pobrania aplikacji Radia Białystok na popularne systemy operacyjne urządzeń mobilnych: Android, iOS oraz Windows. Poza tym Radio Białystok jest osiągalne za pośrednictwem paru aplikacji zewnętrznych programistów.

Radio Białystok w mediach społecznościowych

Radio Białystok prowadzi swój fanpage pod adresem https://web.facebook.com/radiobialystok i choć z pewnością można znaleźć parę aktywniejszych czy tłumniej odwiedzanych stron stacji radiowych na FB, ta ma w sobie coś, co sprawia, że przyciągnęła wielu słuchaczy do polubienia i aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności. Może to wiadomości, może podejście, a może prosty język – tego nie wiadomo, ale wiadomo, że działa.

Strona internetowa Radia Białystok

Radio Białystok ma stronę internetową dostępną pod adresem http://www.radio.bialystok.pl/. Nie wygląda najnowocześniej, nie jest też najbardziej czytelna, ale intuicyjna na pewno, dlatego dla wielu słuchaczy jest to lepsza alternatywa nawet od aplikacji mobilnych. Najlepiej jednak będzie wyrobić sobie zdanie samodzielnie.

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)