Radio ZW

Radio ZW online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Radio Naklo
Radio Elka
Radio Gdańsk
RMF Classic
Radio Muzo.FM
Radio Maryja
Tylko Polskie Przeboje
Chilli ZET
Radio Park (Kędzierzyn Koźle)
Komentarze
Informacja o Radio ZW
Adres
ul. kilińskiego 2398-300 wieluń, polska
Stronie internetowej
Programy i GłośnikiHoroskop, Serwis krajowy, Przegląd prasy, Wiadomości z regionu.
Facebookhttps://www.facebook.com/radiozw

O Radiu ZW

Radio ZW, czyli Radio Ziemi Wieluńskiej, to niewielka rozgłośnia lokalna, która dociera do około 400 tysięcy mieszkańców okolic Wielunia, Działoszyna i Pajęczna.  Jest to radio, które skupia się przede wszystkim na problemach lokalnej społeczności i stanowi jedno z najważniejszych mediów regionu, przekazując informacje, współuczestnicząc w akcjach tematycznych o różnej specyfice i angażując się w działalność prospołeczną. Założone w 1994 roku zmieniało i rozbudowywało częstotliwości nadawania. Jedynie profil stacji nie zmienił się w sposób znaczący: cały czas jest to radio informacyjno-muzyczne, w którym dominującym nurtem muzycznym jest soft rock, muzyka popularna i standardy muzyki rozrywkowej.

Programy Radia ZW

Ramówka Radia ZW jest dość skomplikowana i obejmuje bardzo różne programy. Podział na pasma jest dość wyraźny, ale każdego dnia nadawane mogą być inne programy tematyczne w obrębie tych samych pasm. Zasadniczo między godziną 6 a 22 dominuje profil informacyjny, natomiast nocą zdecydowanie więcej jest muzyki. Do najbardziej charakterystycznych programów przygotowywanych i emitowanych w Radiu ZW należą:
•    Prawdziwi ludzie, prawdziwe historie: Reportaż Fundacji Głos Ewangelii;
•    Książki, po które warto sięgnąć;
•    Radiowa Kronika Prasowa;
•    Koncert życzeń „Czy pamiętasz?”;
•    Z Archiwum Polskiego Big Beatu;
•    Prywatka starszego nastolatka.

Jak słuchać Radia ZW online

Radio Ziemi Wieluńskiej nie ma własnego playera na stronie internetowej, dlatego jedynym sposobem odbierania radia przez internet jest pobranie strumienia. Ma on format AAC, więc jakość nie jest najlepsza, a cała operacja wymaga użycia zewnętrznego programu muzycznego, np. WinAmp-a lub VLC Player-a. Link do pobrania kanału znajduje się u góry oficjalnego serwisu internetowego Radia ZW.

Aplikacje mobilne radia ZW

Choć Radio Ziemi Wieluńskiej nie ma własnych aplikacji mobilnych, strumień jest dostępny w kilku popularnych programach zewnętrznych dostawców. Listę programów można przejrzeć w Google Play. Dla iOS w tej chwili nie ma dostępnych aplikacji, które obsługiwałyby strumień bezpośrednio, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pobrać strumień do odtwarzacza, analogicznie do postępowania na desktopach.

Radio ZW w mediach społecznościowych

Radio ZW, jak na stację o tak niewielkim zasięgu, zgromadziło całkiem sporą społeczność na Facebook – to prawie 10 tysięcy osób. Profil jest dostępny tutaj. Nie jest aktualizowany często, za to pełen pozytywnych informacji i przyjemnej wymiany opinii. Nie pojawiają się tutaj zwykle wiadomości ani kopie artykułów ze strony internetowej radia.

Strona internetowa Radia ZW

Wszystkie informacje, wiadomości, dane dotyczące radia, wyniki notowań list przebojów i wiele przydatnych linków jest umieszczonych na stronie internetowej Radia ZW: http://www.radiozw.com.pl/. Design nie jest przesadnie nowoczesny, ale przynajmniej czytelny.

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)