RMF Classic

RMF Classic online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Weekend FM
Radio Trójka
Radio RMF MAXXX (Wrocław)
Radio Alex (Zakopane)
Radio 90
Radio Zet
Radio Vanessa (Racibórz)
Radio Bielsko (Bielso Biala)
Radio Naklo
Komentarze
Informacja o RMF Classic
KategoriaClassical,Instrumental
Stronie internetowej
Programy i GłośnikiEwelina Pacyna, Między Słowami-magazyn o książkach, Ewa Stanek-Misiąg, Czas Wolny z RMF Classic, Dariusz Stańczuk, Śniadanie Mistrzów, Życie z Klasą, Dobry wieczór, Alicja Myśliwiec, Tomasz Piekarski.
Facebookhttps://www.facebook.com/rmfclassic
Twitterhttps://twitter.com/rmf_classic
Iphone Apphttps://itunes.apple.com/pl/app/rmf-classic/id557135617
Aplikacja na Androidahttps://play.google.com/store/apps/details
Youtubehttps://www.youtube.com/user/rmfclassic

O Radiu RMF Classic

Radio RMF Classic wywodzi się z działającego od 1998 roku w Krakowie radia Opera FM. Wtedy emitowana była jedynie muzyka operowa, natomiast RMF Classic, działające pod tą marką od 2003 roku przez dekadę nadawało muzykę poważną i filmową, aby później przejść na jedynie na muzykę filmową z niewielką domieszką lekkiej klasyki. Zmienił się też charakter nadawanych audycji, zniknęła prawie cała poezja śpiewana i niektóre audycje autorskie, a wszystkie działania podporządkowane zostały muzyce filmowej właśnie. Stacja kojarzona jest z wieloma ogólnopolskimi wydarzeniami kulturalnymi, z których najbardziej rozpoznawalny jest Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. 

Programy w Radiu RMF Classic

Ramówka RMF Classic jest podzielona na kilkugodzinne audycje – nie są to stricte pasma analogiczne do tych znanych z innych rozgłośni. Mają stałych prezenterów i dość wyrazisty (zazwyczaj) styl i poświęcone są konkretnym ramom tematycznym. W obrębie każdego z takich programów pojawiają się także krótsze audycje na ściśle określone tematy, często sponsorowane, ale – z merytorycznego punktu widzenia – bardziej wartościowe niż w większości stacji komercyjnych. Brakuje programów czysto publicystycznych, ale wywiady czy reportaże z wydarzeń kulturalnych w jakimś stopniu wypełniają tę lukę.

Osobowości

Z Radiem RMF Classic związanych jest wiele osób znanych w różnych dziedzinach kultury. Swój felieton („Odeon”) ma tutaj Stanisław Janicki, własną audycję prowadzi Wojciech Musiał oraz Dariusz Stańczuk. W radzie programowej zasiada wiele osobistości znanych szerszemu gronu, między innymi Jerzy Stuhr i Anna Dymna. Nie są to wprawdzie „ludzie radia”, ale pośrednio wpływają na to, co się w RMF Classic dzieje i jak radio wygląda.

Aplikacje mobilne Radia RMF Classic

RMF Classic korzysta z własnej aplikacji mobilnej, ale można tej stacji słuchać także za pośrednictwem mobilnej platformy RMFon.pl i w kilku aplikacjach zewnętrznych. Pierwszy z programów pozwala także na przeglądanie informacji ze strony internetowej, natomiast RMFon jest typową platformą dla słuchaczy.

Jak słuchać Radia RMF Classic online

RMF Classic jest słyszalne w internecie za pośrednictwem platformy webowej RMFon.pl pod tym linkiem: http://www.rmfon.pl/play,7. Plusem tego rozwiązania jest brak konieczności instalowania zewnętrznych playerów.

Radio RMF Classic w mediach społecznościowych

RMF Classic ma aktywny profil na FB. Dzieje się tam sporo: konkursy, wiadomości, zajawki programów czy niepublikowane nigdzie indziej materiały – to tylko niektóre powody do tego, aby czasem tam zajrzeć.

Strona internetowa Radia RMF Classic

RMF Classic ma swoją stronę internetową pod adresem www.rmfclassic.pl, a warto o tym wspomnieć, ponieważ tutaj zamieszczane są informacje o wydarzeniach, rozbudowane wersje wywiadów czy archiwalnych programów, a także tędy można dostać się do „klubu RMF Classic” – miejsca, w którym sympatycy radia mogą poczytać blogi lub wziąć udział w atrakcyjnych konkursach.

Nowe stacje radiowe
RMF Love (Kraków)
RMF 80s (Kraków)
RMF 60s (Kraków)
RMF 5 (Kraków)
RMF 4 (Kraków)
RMF 2000 (Kraków)
RMF 90s (Kraków)
RMF Baby (Kraków)
Radio Fama Tomaszów Mazowiecki