RMF Classic

RMF Classic online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Weekend FM
Radio Park (Kędzierzyn Koźle)
RMF Classic (Kraków)
RMF FM
Radio Alex (Zakopane)
Radio Szczecin
Radio Wroclaw
Chilli ZET
RMF MAXX
Komentarze
Informacja o RMF Classic
KategoriaClassical,Instrumental
Stronie internetowej
Programy i GłośnikiEwelina Pacyna, Między Słowami-magazyn o książkach, Ewa Stanek-Misiąg, Czas Wolny z RMF Classic, Dariusz Stańczuk, Śniadanie Mistrzów, Życie z Klasą, Dobry wieczór, Alicja Myśliwiec, Tomasz Piekarski.
Facebookhttps://www.facebook.com/rmfclassic
Twitterhttps://twitter.com/rmf_classic
Iphone Apphttps://itunes.apple.com/pl/app/rmf-classic/id557135617
Aplikacja na Androidahttps://play.google.com/store/apps/details
Youtubehttps://www.youtube.com/user/rmfclassic

O Radiu RMF Classic

Radio RMF Classic wywodzi się z działającego od 1998 roku w Krakowie radia Opera FM. Wtedy emitowana była jedynie muzyka operowa, natomiast RMF Classic, działające pod tą marką od 2003 roku przez dekadę nadawało muzykę poważną i filmową, aby później przejść na jedynie na muzykę filmową z niewielką domieszką lekkiej klasyki. Zmienił się też charakter nadawanych audycji, zniknęła prawie cała poezja śpiewana i niektóre audycje autorskie, a wszystkie działania podporządkowane zostały muzyce filmowej właśnie. Stacja kojarzona jest z wieloma ogólnopolskimi wydarzeniami kulturalnymi, z których najbardziej rozpoznawalny jest Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. 

Programy w Radiu RMF Classic

Ramówka RMF Classic jest podzielona na kilkugodzinne audycje – nie są to stricte pasma analogiczne do tych znanych z innych rozgłośni. Mają stałych prezenterów i dość wyrazisty (zazwyczaj) styl i poświęcone są konkretnym ramom tematycznym. W obrębie każdego z takich programów pojawiają się także krótsze audycje na ściśle określone tematy, często sponsorowane, ale – z merytorycznego punktu widzenia – bardziej wartościowe niż w większości stacji komercyjnych. Brakuje programów czysto publicystycznych, ale wywiady czy reportaże z wydarzeń kulturalnych w jakimś stopniu wypełniają tę lukę.

Osobowości

Z Radiem RMF Classic związanych jest wiele osób znanych w różnych dziedzinach kultury. Swój felieton („Odeon”) ma tutaj Stanisław Janicki, własną audycję prowadzi Wojciech Musiał oraz Dariusz Stańczuk. W radzie programowej zasiada wiele osobistości znanych szerszemu gronu, między innymi Jerzy Stuhr i Anna Dymna. Nie są to wprawdzie „ludzie radia”, ale pośrednio wpływają na to, co się w RMF Classic dzieje i jak radio wygląda.

Aplikacje mobilne Radia RMF Classic

RMF Classic korzysta z własnej aplikacji mobilnej, ale można tej stacji słuchać także za pośrednictwem mobilnej platformy RMFon.pl i w kilku aplikacjach zewnętrznych. Pierwszy z programów pozwala także na przeglądanie informacji ze strony internetowej, natomiast RMFon jest typową platformą dla słuchaczy.

Jak słuchać Radia RMF Classic online

RMF Classic jest słyszalne w internecie za pośrednictwem platformy webowej RMFon.pl pod tym linkiem: http://www.rmfon.pl/play,7. Plusem tego rozwiązania jest brak konieczności instalowania zewnętrznych playerów.

Radio RMF Classic w mediach społecznościowych

RMF Classic ma aktywny profil na FB. Dzieje się tam sporo: konkursy, wiadomości, zajawki programów czy niepublikowane nigdzie indziej materiały – to tylko niektóre powody do tego, aby czasem tam zajrzeć.

Strona internetowa Radia RMF Classic

RMF Classic ma swoją stronę internetową pod adresem www.rmfclassic.pl, a warto o tym wspomnieć, ponieważ tutaj zamieszczane są informacje o wydarzeniach, rozbudowane wersje wywiadów czy archiwalnych programów, a także tędy można dostać się do „klubu RMF Classic” – miejsca, w którym sympatycy radia mogą poczytać blogi lub wziąć udział w atrakcyjnych konkursach.

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)