Radio Trójka

Radio Trójka online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Chilli ZET
Radio Szczecin
Radio Gdańsk
Radio Park (Kędzierzyn Koźle)
Radio 90
Radio Silesia
Radio Wroclaw
RMF MAXX
RMF Classic
Komentarze
Informacja o Radio Trójka
KategoriaTalk,Rock,Jazz
Stronie internetowej
Facebookhttps://pl-pl.facebook.com/Trojka.PolskieRadio
Twitterhttps://twitter.com/trojka_prsa
Youtubehttps://www.youtube.com/user/polskieradiopl

O Polskim Radiu Programie III

Polskie Radio Program III, czyli kultowa „trójka” albo „Program trzeci Polskiego Radia” jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych rozgłośni w kraju. Jest to radio muzyczne o bardzo nietypowej konwencji, mające długą historię jak na polskie warunki (nadaje od 1962 roku), znane ze zróżnicowanej ramówki, akcji tematycznych i ciekawych pasm programowych, które pozwalają na zajęcie przez tę rozgłośnię wysokiego miejsca w rankingach słuchalności, a przede wszystkim na przyciągnięcie słuchaczy z pozornie bardzo odległych grup docelowych.

Programy w Programie trzecim PR

Rozbudowana ramówka jest jednym z najsilniejszych atutów Polskiego Radia. Nie ma możliwości zestawienia wszystkich obecnie nadawanych audycji z komentarzem, bo powstałaby z tego sporej objętości broszura. Większość programów ma charakter muzyczny, nie brakuje też jednak publicystyki, opracowań tematycznych (politycznych, rozrywkowych, kulturalnych czy sportowych), wiele jest programów o charakterze mieszanym lub muzycznych odbiegających pd formatu AC, choć gdyby spojrzeć na całokształt, właśnie do takiej kategorii należałoby przypisać Trójkę.

Osobowości

Ilość znanych postaci, które regularnie goszczą na antenie Trójki, jest wielka, mniejsza jedynie od grupy osób, które w Trójce zyskały popularność, a obecnie pracują w różnych – często konkurencyjnych – mediach. Na pewno rozpoznawalne głosy Manna, Andrusa czy Zimińskiego są doskonałą wizytówką, ale tak naprawdę każdy praktycznie program (lista ma kilkadziesiąt pozycji) ma też swoich rozpoznawalnych prowadzących i swoje głosy. Z Trójką na jakimś etapie rozwoju swojej kariery byli też związani Miecugow, Sianecki, Wojewódzki, Olejnik czy Pieńkowska.

Aplikacje mobilne Programu Trzeciego Polskiego Radia

Jak większość małych rozgłośni lokalnych, Radio 5 nie inwestowało w rozwój własnych aplikacji mobilnych, ale program można odbierać w niezbyt znanej aplikacji na Androida, Radio Poland.

Jak słuchać PR Program III online

Polskie Radio korzysta z własnych możliwości nadawania, Trójki można posłuchać po wyborze odpowiedniej opcji w serwisie internetowym http://www.polskieradio.pl/trojka/.

Polskie Radio III w mediach społecznościowych

Profil facebookowy jest dość mocno zakopany pod stronami oficjalnymi, półoficjalnymi i nieoficjalnymi poszczególnych programów, wyświetla się nawet poniżej automatycznie generowanej podstrony, dotrzeć do niego najłatwiej bezpośrednim linkiem https://web.facebook.com/Trojka.PolskieRadio. Profil jest jednak lubiany za szczerość, choć trzeba przyznać, że prowadzących go nie sposób zmotywować do udziału w dyskusji.

Strona internetowa Trójki

Trójka ma własną podstronę internetową na stronie Polskiego Radia. Według wielu osób nie jest to idealne rozwiązanie, natomiast faktem jest, że decyzja o prowadzeniu wszystkich serwisów w ramach jednej domeny jest podyktowana niekoniecznie względami praktycznymi. Na szczęście sama strona jest czytelna, a dla wielu osób służy jedynie jako brama wejściowa do radia online.

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)