Radio PLUS Legnica

Radio PLUS Legnica online
Zawsze w rytmie. Always in rhythm.

Radio Plus powstało w wyniku współpracy grup medialnych Time SA i Eurozet. Stworzyły one sieć rozgłośni radiowych, wśród których największą grupę stanowią stacje diecezjalne. 

  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
SmoothJazz.com.pl Radio
Radio Fest (Katowice)
Muzyczne Radio
AntyRadio
Weekend FM
Radio Elka
Chilli ZET
ZET Gold
Radio Poznań
Komentarze
Informacja o Radio PLUS Legnica
KategoriaPop, Culture, News
Stronie internetowej
Facebookhttps://www.facebook.com/legnica.fm/

Radio Plus Legnica

W 1991 roku, w wyniku przyłączenia do sieci radia Plus, stację Radio Legnica przemianowano na Radio Plus Legnica. Od tamtej pory, diecezja legnicka, na podstawie umowy franczyzowej z Eurozet i ZPR Media, korzysta z nazwy i logotypu Radia Plus, jednocześnie pozostając właścicielem rozgłośni i koncesji na nadawanie. Radio jest stacją katolicką, co determinuje charakter części jej audycji.

Programy

Programy stacji w przeważającej części mają charakter społeczno-religijny, a można je podzielić na lokalne i ogólnokrajowe. Sztandarowymi audycjami Radia Plus Legnica nadawanymi lokalnie, są PlusLista (muzyczna lista przebojów) która prowadzona jest przez Piotra Cybulskiego codziennie, od godziny 17.00 do godziny 20.00, Ekspert radzi (tematyka podatkowa i ZUS), w którym w roli ekspertów tematu występują pracownicy Urzędu Skarbowego i ZUS, jak również program Zapytaj prezydenta Legnicy, nadawany codziennie (widzowie dzwonią lub piszą maile z pytaniami do prezydenta miasta).

Gdzie słuchać

Radio Plus Legnica nadaje regionalnie, a jego zasięg to przede wszystkim miasta: Legnica, Lubin i Polkowice. Sygnał jest jednak na tyle silny, że częstotliwość stacji wychwycić można także na znacznym obszarze województwa dolnośląskiego oraz na południu województw wielkopolskiego i lubuskiego. Częstotliwości radiowe dla słuchaczy z regionu, to: 102,6 FM dla Nowej Soli, Głogowa, Lubina, Polkowic, Chocianowa, Ścinawy, Złotoryi, Jawora, Prochowic, Chojnowa, Strzegomia, Szprotawy, Przemkowa, Wschowej i Wrocławia, 92,7 FM dla Legnicy, 102,8 FM dla Zgorzelca, Świeradowa-Zdroju, Bolesławic, Lwówka Śląskiego, Gryfowa Śląskiego, Żagania, Żarów i Lubania, 94,9 FM dla Karpacza, Kowarów, Piechowic, Szklarskiej Poręby i Jeleniej Góry, a 93,1 FM dla Kamiennej Góry i Lubawki.

Mimo regionalnego charakteru, radiostacja dostępna jest dla słuchaczy z całej Polski i nie tylko - na stronie http://legnica.fm/, można słuchać Radia Plus Legnica online.

Strona internetowa

Strona internetowa radiostacji, http://legnica.fm/, jest przejrzysta i umożliwia łatwy dostęp do zawartych na niej treści. Przycisk Słuchaj Online, zamieszczony jest w prawym górnym rogu na stronie głównej. Oprócz tego znajduje się tu także szereg pomocnych zakładek: w Wiadomościach znajdziemy wszystkie najnowsze wydarzenia, nowinki z życia diecezji, najświeższe informacje kulturalne i sportowe, w zakładce Audycje zamieszczone zostały starsze nagrania wszystkich programów, zakładka Giełda Pracy prezentuje oferty pracy z regionu, a zakładka Pogoda to bardzo wygodny sposób, by być na bieżąco z warunkami atmosferycznymi na całym obszarze.  

Nowe stacje radiowe
Radio 90
Radio Szczecin
AntyRadio
RMF Classic
RMF Classic (Kraków)
Radio Bielsko (Bielso Biala)
Radio Maryja
Radio 5
Radio Zet