Radio PLUS Legnica

Radio PLUS Legnica online
Zawsze w rytmie. Always in rhythm.

Radio Plus powstało w wyniku współpracy grup medialnych Time SA i Eurozet. Stworzyły one sieć rozgłośni radiowych, wśród których największą grupę stanowią stacje diecezjalne. 

  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
RMF Classic
Chilli ZET
Radio Muzo.FM
Weekend FM
Radio Fest (Katowice)
Radio Trójka
Radio Naklo
Radio Vanessa (Racibórz)
RMF MAXX
Komentarze
Informacja o Radio PLUS Legnica
KategoriaPop, Culture, News
Stronie internetowej
Facebookhttps://www.facebook.com/legnica.fm/

Radio Plus Legnica

W 1991 roku, w wyniku przyłączenia do sieci radia Plus, stację Radio Legnica przemianowano na Radio Plus Legnica. Od tamtej pory, diecezja legnicka, na podstawie umowy franczyzowej z Eurozet i ZPR Media, korzysta z nazwy i logotypu Radia Plus, jednocześnie pozostając właścicielem rozgłośni i koncesji na nadawanie. Radio jest stacją katolicką, co determinuje charakter części jej audycji.

Programy

Programy stacji w przeważającej części mają charakter społeczno-religijny, a można je podzielić na lokalne i ogólnokrajowe. Sztandarowymi audycjami Radia Plus Legnica nadawanymi lokalnie, są PlusLista (muzyczna lista przebojów) która prowadzona jest przez Piotra Cybulskiego codziennie, od godziny 17.00 do godziny 20.00, Ekspert radzi (tematyka podatkowa i ZUS), w którym w roli ekspertów tematu występują pracownicy Urzędu Skarbowego i ZUS, jak również program Zapytaj prezydenta Legnicy, nadawany codziennie (widzowie dzwonią lub piszą maile z pytaniami do prezydenta miasta).

Gdzie słuchać

Radio Plus Legnica nadaje regionalnie, a jego zasięg to przede wszystkim miasta: Legnica, Lubin i Polkowice. Sygnał jest jednak na tyle silny, że częstotliwość stacji wychwycić można także na znacznym obszarze województwa dolnośląskiego oraz na południu województw wielkopolskiego i lubuskiego. Częstotliwości radiowe dla słuchaczy z regionu, to: 102,6 FM dla Nowej Soli, Głogowa, Lubina, Polkowic, Chocianowa, Ścinawy, Złotoryi, Jawora, Prochowic, Chojnowa, Strzegomia, Szprotawy, Przemkowa, Wschowej i Wrocławia, 92,7 FM dla Legnicy, 102,8 FM dla Zgorzelca, Świeradowa-Zdroju, Bolesławic, Lwówka Śląskiego, Gryfowa Śląskiego, Żagania, Żarów i Lubania, 94,9 FM dla Karpacza, Kowarów, Piechowic, Szklarskiej Poręby i Jeleniej Góry, a 93,1 FM dla Kamiennej Góry i Lubawki.

Mimo regionalnego charakteru, radiostacja dostępna jest dla słuchaczy z całej Polski i nie tylko - na stronie http://legnica.fm/, można słuchać Radia Plus Legnica online.

Strona internetowa

Strona internetowa radiostacji, http://legnica.fm/, jest przejrzysta i umożliwia łatwy dostęp do zawartych na niej treści. Przycisk Słuchaj Online, zamieszczony jest w prawym górnym rogu na stronie głównej. Oprócz tego znajduje się tu także szereg pomocnych zakładek: w Wiadomościach znajdziemy wszystkie najnowsze wydarzenia, nowinki z życia diecezji, najświeższe informacje kulturalne i sportowe, w zakładce Audycje zamieszczone zostały starsze nagrania wszystkich programów, zakładka Giełda Pracy prezentuje oferty pracy z regionu, a zakładka Pogoda to bardzo wygodny sposób, by być na bieżąco z warunkami atmosferycznymi na całym obszarze.  

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)