Weekend FM

Weekend FM online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Radio Zet
AntyRadio
Radio Chill
Radio 90
Radio Fest (Katowice)
Radio Bielsko (Bielso Biala)
Radio Wroclaw
Radio Muzo.FM
RMF Classic (Kraków)
Komentarze
Informacja o Weekend FM
KategoriaPop,Culture,News
Stronie internetowej
Programy i GłośnikiMotoweekend, Horoskop, Kamil Gierczak, Tajemnice gwiazd, Kalendarium, Sławek Kotarski, Darek Żuchowicz, Ewa Czyż, Marek Marcinkiewicz, Hit-Loteria.
Facebookhttps://www.facebook.com/weekendfmpl
Twitterhttps://twitter.com/weekendfmpl
Iphone Apphttps://itunes.apple.com/pl/app/radio-weekend-fm/id895427024
Aplikacja na Androidahttps://play.google.com/store/apps/details
Youtubehttps://www.youtube.com/channel/UC9-oPkQ3-sZDWM8_c6Nhzeg

O Radiu Weekend FM

Wbrew temu, co może sugerować nazwa, Radio Weekend FM nie jest rozrywkową rozgłośnią. Ma charakter informacyjno-muzyczny z dużą dozą lokalnej publicystyki i autorskimi audycjami reporterskimi. Pod wieloma względami przypomina formułę innych rozgłośni regionalnych, warto jednak dodać, że Weekend FM chętnie porusza trudne sprawy i zadaje niewygodne pytania, co już w regionalnych mediach częste nie jest. Oczywiście nie jest to wyłącznie stacja informacyjna: audycje muzyczne komponowane są głównie a muzyki AC, ale różnorodność jest spora i pod tym względem Weekend FM też wyróżnia się w eterze. Cztery nadajniki radia Weekend zapewniają dobry odbiór w Kościerzynie, Bytowie, Sępólnie Krajeńskim, Człuchowie, Chojnicach, Tucholi i Miastku.

Programy w Radiu Weekend FM

Ramówka Radia Weekend FM nie jest przesadnie skomplikowana. Składają się na nią następujące programy:

  • Ranny Powstaniec;
  • Weekend jest blisko;
  • Tak mija dzień;
  • Hit-Port;
  • Muzyka Waszych Czasów;
  • Weekend pełen muzyki.

Poza tym na antenie gości też tematyczny „Motoweekend”, a wszystkie programy mają konstrukcję na tyle luźną, że bez większych problemów i bez zakłócania estetyki są w nie wplatane krótkie programy publicystyczne, informacyjne czy poradnikowe – również te, które nie mają sponsora, a zatem z natury rzeczy bardziej wartościowe.

Osobowości

W przeciwieństwie do większości lokalnych stacji radiowych, Weekend FM ma bardzo liczną załogę – nie ma tu jednak osób, które można by było określić mianem radiowych celebrytów. Są to przede wszystkim spikerzy i dziennikarze o lokalnej rozpoznawalności.

Radio Weekend FM w mediach społecznościowych

Dość nowoczesne Radio Weekend FM korzysta z kilku portali społecznościowych. Wśród nich jest YouTube, Twitter i oczywiście najpopularniejszy Facebook (do zalajkowania tutaj). Nie można powiedzieć, żeby była to jakoś wyjątkowo popularna metoda kontaktu ze słuchaczami, ale fanpejdż jest przyjazny, dobrze prowadzony i przyjemnie pozwala zabijać czas, jeśli ktoś ma go za dużo i samo radio mu nie wystarcza.

Jak słuchać Radia Weekend FM online

Weekend FM nadaje w sieci. Najprostszym sposobem na posłuchanie radia bez włączania odbiornika jest po prostu kliknięcie odpowiedniej ikonki na stronie głównej radiowego serwisu, ale dla osób, które wolą korzystać z shoutcastów w kilku formatach, cała lista opublikowana została tutaj: http://weekendfm.pl/?n=49957#internet. Do wyboru, do koloru.

Strona internetowa Radia Weekend FM

http://radioweekendfm.pl to oficjalna strona radiowa. Prosta, o podstawowej funkcjonalności, z przejrzystym, choć trochę rozbudowanym menu. Pozwala dotrzeć do informacji na temat sposobu odbioru w sieci, na urządzeniach mobilnych i w kolejnych miastach regionu tradycyjnie, z nadajników naziemnych. Co prawda strona kiepsko wygląda na małych ekranach, ale jest funkcjonalna.

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)