Weekend FM

Weekend FM online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Radio Chill
Radio Park (Kędzierzyn Koźle)
Radio Trójka
Radio Alex (Zakopane)
Radio Maryja
Radio Kraków
Radio Zet
Radio 90
Radio ZW
Komentarze
Informacja o Weekend FM
KategoriaPop,Culture,News
Stronie internetowej
Programy i GłośnikiMotoweekend, Horoskop, Kamil Gierczak, Tajemnice gwiazd, Kalendarium, Sławek Kotarski, Darek Żuchowicz, Ewa Czyż, Marek Marcinkiewicz, Hit-Loteria.
Facebookhttps://www.facebook.com/weekendfmpl
Twitterhttps://twitter.com/weekendfmpl
Iphone Apphttps://itunes.apple.com/pl/app/radio-weekend-fm/id895427024
Aplikacja na Androidahttps://play.google.com/store/apps/details
Youtubehttps://www.youtube.com/channel/UC9-oPkQ3-sZDWM8_c6Nhzeg

O Radiu Weekend FM

Wbrew temu, co może sugerować nazwa, Radio Weekend FM nie jest rozrywkową rozgłośnią. Ma charakter informacyjno-muzyczny z dużą dozą lokalnej publicystyki i autorskimi audycjami reporterskimi. Pod wieloma względami przypomina formułę innych rozgłośni regionalnych, warto jednak dodać, że Weekend FM chętnie porusza trudne sprawy i zadaje niewygodne pytania, co już w regionalnych mediach częste nie jest. Oczywiście nie jest to wyłącznie stacja informacyjna: audycje muzyczne komponowane są głównie a muzyki AC, ale różnorodność jest spora i pod tym względem Weekend FM też wyróżnia się w eterze. Cztery nadajniki radia Weekend zapewniają dobry odbiór w Kościerzynie, Bytowie, Sępólnie Krajeńskim, Człuchowie, Chojnicach, Tucholi i Miastku.

Programy w Radiu Weekend FM

Ramówka Radia Weekend FM nie jest przesadnie skomplikowana. Składają się na nią następujące programy:

  • Ranny Powstaniec;
  • Weekend jest blisko;
  • Tak mija dzień;
  • Hit-Port;
  • Muzyka Waszych Czasów;
  • Weekend pełen muzyki.

Poza tym na antenie gości też tematyczny „Motoweekend”, a wszystkie programy mają konstrukcję na tyle luźną, że bez większych problemów i bez zakłócania estetyki są w nie wplatane krótkie programy publicystyczne, informacyjne czy poradnikowe – również te, które nie mają sponsora, a zatem z natury rzeczy bardziej wartościowe.

Osobowości

W przeciwieństwie do większości lokalnych stacji radiowych, Weekend FM ma bardzo liczną załogę – nie ma tu jednak osób, które można by było określić mianem radiowych celebrytów. Są to przede wszystkim spikerzy i dziennikarze o lokalnej rozpoznawalności.

Radio Weekend FM w mediach społecznościowych

Dość nowoczesne Radio Weekend FM korzysta z kilku portali społecznościowych. Wśród nich jest YouTube, Twitter i oczywiście najpopularniejszy Facebook (do zalajkowania tutaj). Nie można powiedzieć, żeby była to jakoś wyjątkowo popularna metoda kontaktu ze słuchaczami, ale fanpejdż jest przyjazny, dobrze prowadzony i przyjemnie pozwala zabijać czas, jeśli ktoś ma go za dużo i samo radio mu nie wystarcza.

Jak słuchać Radia Weekend FM online

Weekend FM nadaje w sieci. Najprostszym sposobem na posłuchanie radia bez włączania odbiornika jest po prostu kliknięcie odpowiedniej ikonki na stronie głównej radiowego serwisu, ale dla osób, które wolą korzystać z shoutcastów w kilku formatach, cała lista opublikowana została tutaj: http://weekendfm.pl/?n=49957#internet. Do wyboru, do koloru.

Strona internetowa Radia Weekend FM

http://radioweekendfm.pl to oficjalna strona radiowa. Prosta, o podstawowej funkcjonalności, z przejrzystym, choć trochę rozbudowanym menu. Pozwala dotrzeć do informacji na temat sposobu odbioru w sieci, na urządzeniach mobilnych i w kolejnych miastach regionu tradycyjnie, z nadajników naziemnych. Co prawda strona kiepsko wygląda na małych ekranach, ale jest funkcjonalna.

Nowe stacje radiowe
RMF Love (Kraków)
RMF 80s (Kraków)
RMF 60s (Kraków)
RMF 5 (Kraków)
RMF 4 (Kraków)
RMF 2000 (Kraków)
RMF 90s (Kraków)
RMF Baby (Kraków)
Radio Fama Tomaszów Mazowiecki