Radio 5

Radio 5 online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Radio Bielsko (Bielso Biala)
Radio Trójka
RMF Classic
Radio Park (Kędzierzyn Koźle)
Radio Maryja
Radio Vanessa (Racibórz)
Radio Wroclaw
Weekend FM
Radio Alex (Zakopane)
Komentarze
Informacja o Radio 5
KategoriaNews,Information,Pop
Stronie internetowej
Programy i GłośnikiMichal Adamski, Grazyna Serafin, Nasz PowerPlay, Wiadomosci Sportowe, Szymona Kozicza, Horoskop, Wojtek Odolecki.
Facebookhttps://www.facebook.com/pages/Radio-5/123762177641262
Youtubehttps://www.youtube.com/user/73289120

Radio 5

Radio 5 jest rozgłośnią o paśmie programowym podzielonym między Suwałki i Ełk, zasięgiem obejmującą przede wszystkim dawne województwo suwalskie. Program zbudowany jest na kanwie znanej muzyki pop z lat 80, 90 i nowszej, wzbogacony o sporą ilość informacji lokalnych, w tym informacji pogodowych i drogowych. Obecnie „piątka” działa symultanicznie z internetową telewizją Radio 5 TV, tworząc bardziej złożone opracowania. Choć Radio 5 (obie jego działające rozgłośnie) utworzone zostały w 1991 roku, do dziś nie mają właściwie określonego charakteru, co potwierdza zaszufladkowanie go do kategorii CHR i radiów informacyjno-muzycznych.

Programy w Radiu 5

Ramówki dla rozgłośni w Suwałkach i Ełku są tworzone oddzielnie. Są one zresztą na tyle niestabilne, że nawet na oficjalnej stronie radia nie są opublikowane. Specyfiką Radia 5 jest właściwie dość swobodny format, co oznacza, że pomimo wprowadzenia ramówki, poszczególne programy przechodzą w siebie nawzajem dość płynnie, nie różnią się zasadniczo charakterem, a w razie potrzeby są przerywane na przykład po to, aby podać ważne informacje z regionu.

Osobowości

Radio 5 jest dość specyficzne nawet jak na rozgłośnię lokalną, ponieważ korzysta tylko z kilku głosów, niezbyt zresztą rozpoznawalnych nawet w regionie Suwalszczyzny. Nie ma tu mody na zatrudnianie celebrytów, nie ma też parcia na to, aby dziennikarzy radiowych „wypychać” ku górze – to dość spokojna stacja, której dziennikarzy i prezenterów znają praktycznie wyłącznie słuchacze. Jest to dość wyjątkowe nawet jak na lokalne stacje o niedużym zasięgu, które jednak zwykle starają się znanymi nazwiskami przyciągnąć słuchaczy.

Aplikacje mobilne Radia 5

Jak większość małych rozgłośni lokalnych, Radio 5 nie inwestowało w rozwój własnych aplikacji mobilnych, ale program można odbierać w niezbyt znanej aplikacji na Androida, Radio Poland.

Jak słuchać Radia 5 online

Radio 5 nadaje online w formie shoutcastów i bezpośrednio pod adresami właściwymi dla konkretnych miast. Wyboru dokonuje się z poziomu górnego paska strony internetowej radia.

Radio 5 w mediach społecznościowych

Radio 5 działa na facebookowym profilu https://web.facebook.com/Radio-5-123762177641262/, składającym się jednak w głównej mierze z linków do wiadomości opublikowanych na stronie radia. Ani miłośników profilu nie ma zbyt wielu, ani też aktywność pod wklejanymi newsami nie jest wielka, co nie jest szczególnym problemem dla samego radia, które najwyraźniej woli tradycyjny model kontaktu ze słuchaczami. Jest też profil Radia 5 na Twitterze, ale jeszcze bardziej zapomniany.

Strona internetowa RMF FM

Wiadomości Radia 5 można przeczytać na stronie internetowej, gdzie przeplatają się z reklamami płatnymi. Sama strona nie jest przejrzysta i z pewnością o radiu dowiedzieć się z niej wiele nie można, natomiast działa też raczej tylko jako informacyjna przybudówka rozgłośni.

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)