Muzyczne Radio

Muzyczne Radio online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Radio Fest (Katowice)
RMF Classic
Chilli ZET
Radio Naklo
Radio Dwójka
RMF MAXX
Radio Park (Kędzierzyn Koźle)
Weekend FM
RMF FM
Komentarze
Informacja o Muzyczne Radio
KategoriaPop,Dance,Hits
Stronie internetowej
Facebookhttps://pl-pl.facebook.com/muzyczneradio.dolnyslask
Twitterhttps://twitter.com/muzyczneradiojg

O stacji Muzyczne Radio

Muzyczne Radio było pierwszą komercyjną stacją w Jeleniej Górze. Pierwszy program został nadany w 1993 roku, a do dziś jest to jedyna stacja w tym mieście, która nadaje program o charakterze lokalnym. Swoim zasięgiem Muzyczne Radio obejmuje również Wałbrzych, Świeradów-Zdrój, Bogatynię i Trzebnicę. Nie jest to duża stacja, a profil muzyczny adresowany jest przede wszystkim do młodszych osób, ponieważ dominującym gatunkiem jest muzyka klubowa. Na antenie emitowane są również programy informacyjne, w tym wiadomości z regionu. Rozgłośnia jest oficjalnym patronem medialnym i współorganizatorem wielu imprez i akcji tematycznych odbywających się w regionie, a często mających dużo większy zasięg. Ramówka jest rozbudowana, ale niezbyt zróżnicowana – program muzyczny przerywany jest przede wszystkim serwisami informacyjnymi.

Programy Muzycznego Radia

Muzyczne Radio to stacja o zdecydowanej przewadze programów muzycznych. Audycje muzyczne są przerywane głównie serwisami informacyjnymi:

  • Wiadomości Z Kraju I Ze Świata;
  • Raport Regionalny;
  • Portfel – Magazyn Ekonomiczny;
  •  Pogoda W Górach.

Do tego należy dodać pojawiający się kilka razy w ciągu dnia horoskop, wydzielone programy list przebojów (jest ich kilka, w tym Moja Lista Osobista i Hitplaneta), a także prawdopodobnie najpopularniejszą audycję Muzycznego Radia, czyli Firmowy Hot Mix nadawany w porze wieczornej.

Jak słuchać Muzycznego Radia online?

Muzyczne Radio nadaje program online w kilku strumieniach. Player online obsługuje dźwięk skompresowany do mp3, natomiast w zewnętrznych odtwarzaczach można obsłużyć takę inne udostępnione formaty: PLS i ASX. Dla systemu Windows został przygotowany dedykowany player, który może działać w tle bez włączania przeglądarki i programów muzycznych. Jego zaletą jest mniejsze zużycie pamięci. Pełna lista możliwości znajduje się pod adresem http://www.muzyczneradio.com.pl/jak-nas-sluchac.html.

Aplikacje mobilne Muzycznego Radia

Muzyczne Radio nie ma własnej aplikacji, ale strumień jest dostępny w wielu zewnętrznych programach dla Androida. Gorzej rzecz ma się z obsługą strumienia na smartfonach z iOS – tutaj jedynym sensownym rozwiązaniem jest pobranie pliku statycznego i odtwarzanie strumienia za pośrednictwem standardowych odtwarzaczy.

Muzyczne Radio w mediach społecznościowych

Oficjalny profil Muzycznego Radia na FB (dostępny tutaj) przyciągnął już kilkanaście tysięcy fanów. Jest dość regularnie aktualizowany, ale nie tylko o ważne wiadomości, lecz również o informacje dotyczące bieżących programów, ciekawostki i linki do teledysków. Są tematy, które budzą większe i mniejsze zainteresowanie, ale fanpejdż Muzycznego Radia nie odstaje od standardów wyznaczonych przez najbardziej znane rozgłośnie radiowe.

Strona internetowa Muzycznego Radia

Muzyczne Radio oczywiście ma stronę internetową, a na niej wiadomości nie tylko z kraju i ze świata, ale także informacje dotyczące wydarzeń lokalnych, imprez kulturalnych, kilka prognoz pogody i jeszcze więcej. Serwis starannie utrzymany, jest w nim trochę nienachalnych reklam, ale layout pozostaje czytelny.

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)