Muzyczne Radio

Muzyczne Radio online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Weekend FM
RMF FM
Radio Zet
Radio Szczecin
Radio Vanessa (Racibórz)
Radio Kielce
RMF MAXX
Radio Bielsko (Bielso Biala)
AntyRadio
Komentarze
Informacja o Muzyczne Radio
KategoriaPop,Dance,Hits
Stronie internetowej
Facebookhttps://pl-pl.facebook.com/muzyczneradio.dolnyslask
Twitterhttps://twitter.com/muzyczneradiojg

O stacji Muzyczne Radio

Muzyczne Radio było pierwszą komercyjną stacją w Jeleniej Górze. Pierwszy program został nadany w 1993 roku, a do dziś jest to jedyna stacja w tym mieście, która nadaje program o charakterze lokalnym. Swoim zasięgiem Muzyczne Radio obejmuje również Wałbrzych, Świeradów-Zdrój, Bogatynię i Trzebnicę. Nie jest to duża stacja, a profil muzyczny adresowany jest przede wszystkim do młodszych osób, ponieważ dominującym gatunkiem jest muzyka klubowa. Na antenie emitowane są również programy informacyjne, w tym wiadomości z regionu. Rozgłośnia jest oficjalnym patronem medialnym i współorganizatorem wielu imprez i akcji tematycznych odbywających się w regionie, a często mających dużo większy zasięg. Ramówka jest rozbudowana, ale niezbyt zróżnicowana – program muzyczny przerywany jest przede wszystkim serwisami informacyjnymi.

Programy Muzycznego Radia

Muzyczne Radio to stacja o zdecydowanej przewadze programów muzycznych. Audycje muzyczne są przerywane głównie serwisami informacyjnymi:

  • Wiadomości Z Kraju I Ze Świata;
  • Raport Regionalny;
  • Portfel – Magazyn Ekonomiczny;
  •  Pogoda W Górach.

Do tego należy dodać pojawiający się kilka razy w ciągu dnia horoskop, wydzielone programy list przebojów (jest ich kilka, w tym Moja Lista Osobista i Hitplaneta), a także prawdopodobnie najpopularniejszą audycję Muzycznego Radia, czyli Firmowy Hot Mix nadawany w porze wieczornej.

Jak słuchać Muzycznego Radia online?

Muzyczne Radio nadaje program online w kilku strumieniach. Player online obsługuje dźwięk skompresowany do mp3, natomiast w zewnętrznych odtwarzaczach można obsłużyć takę inne udostępnione formaty: PLS i ASX. Dla systemu Windows został przygotowany dedykowany player, który może działać w tle bez włączania przeglądarki i programów muzycznych. Jego zaletą jest mniejsze zużycie pamięci. Pełna lista możliwości znajduje się pod adresem http://www.muzyczneradio.com.pl/jak-nas-sluchac.html.

Aplikacje mobilne Muzycznego Radia

Muzyczne Radio nie ma własnej aplikacji, ale strumień jest dostępny w wielu zewnętrznych programach dla Androida. Gorzej rzecz ma się z obsługą strumienia na smartfonach z iOS – tutaj jedynym sensownym rozwiązaniem jest pobranie pliku statycznego i odtwarzanie strumienia za pośrednictwem standardowych odtwarzaczy.

Muzyczne Radio w mediach społecznościowych

Oficjalny profil Muzycznego Radia na FB (dostępny tutaj) przyciągnął już kilkanaście tysięcy fanów. Jest dość regularnie aktualizowany, ale nie tylko o ważne wiadomości, lecz również o informacje dotyczące bieżących programów, ciekawostki i linki do teledysków. Są tematy, które budzą większe i mniejsze zainteresowanie, ale fanpejdż Muzycznego Radia nie odstaje od standardów wyznaczonych przez najbardziej znane rozgłośnie radiowe.

Strona internetowa Muzycznego Radia

Muzyczne Radio oczywiście ma stronę internetową, a na niej wiadomości nie tylko z kraju i ze świata, ale także informacje dotyczące wydarzeń lokalnych, imprez kulturalnych, kilka prognoz pogody i jeszcze więcej. Serwis starannie utrzymany, jest w nim trochę nienachalnych reklam, ale layout pozostaje czytelny.

Nowe stacje radiowe
RMF Love (Kraków)
RMF 80s (Kraków)
RMF 60s (Kraków)
RMF 5 (Kraków)
RMF 4 (Kraków)
RMF 2000 (Kraków)
RMF 90s (Kraków)
RMF Baby (Kraków)
Radio Fama Tomaszów Mazowiecki