Radio Bielsko (Bielso Biala)

Radio Bielsko (Bielso Biala) online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Radio Zet
Radio Alex (Zakopane)
Radio Park (Kędzierzyn Koźle)
Radio Vanessa (Racibórz)
Tylko Polskie Przeboje
Radio Gdańsk
Radio ZW
Radio Trójka
RMF MAXX
Komentarze
Informacja o Radio Bielsko (Bielso Biala)
Adres
ul. Olszówka 62, 43-309 Bielsko-Biała, Polska
KategoriaPop,Hits
Stronie internetowej
Programy i GłośnikiMirosław Mrzygłód, Wiadomości, Łukasz Luszczak, Agnieszka Wykręt, Wiadomości Sportowe, Koncert Życzeń z Kwiatkiem, Motoserwis, Informator Paliwowy, Mateusz Winiarski, Marcin Haladyn.
Facebookhttp://www.facebook.com/radiobielsko

O Radiu Bielsko

Radio Bielsko powstało w 1994 roku i zasięgiem obejmowało całe ówczesne województwo bielskie. Obecnie dzięki trzem nadajnikom ma minimalnie większy zasięg, a poza Bielsko-Białą jest słyszalne także w Ustroniu, Wiśle czy Cieszynie. Jest to radio muzyczne formatu AC/ soft AC/ CHR z rozbudowanymi pasmami informacyjnymi. Nadaje programy dla kierowców, w sezonie zimowym również informacje narciarskie, a poza tym podejmuje od czasu do czasu zwykle szybko kończące się eksperymenty z programami publicystycznymi.

Programy w Radiu Bielsko

Ramówka Radia Bielsko powtarza się z cyklem tygodniowym, a do codziennych propozycji, poza programami informacyjnymi, można zaliczyć „Codzienną Listę Przebojów”, „Noc przebojów” i w dni powszednie „Pierwszą zmianę” – te programy mają raczej standardową formę, choć z badań słuchalności wynika, że „Noc przebojów”, choć nadawana w porze niewielkiego zainteresowania, gromadzi więcej słuchaczy niż niektóre programy w porach lepszej słuchalności.

Osobowości Radia Bielsko

Radio Bielsko nie ma na liście płac znanych nazwisk, ma za to osoby bardzo wszechstronne. Nawet ja na radia regionalne jest zorganizowane dość nietypowo, ponieważ tutaj wydawca również prowadzi swoje programy, a DJ udziela się czynnie na antenie. Mimo więc, że nawet w regionie osób związanych z Radiem Bielsko raczej zbyt wiele osób nie rozpoznaje, dla wizji i działania radia wszyscy są niezbędni. To jeden z nielicznych przykładów tego, jak zgrany zespół może stworzyć audycje równie dobre i konkurujące z sukcesem pod kątem słuchalności, co programy większych stacji, prowadzone przez celebrytów.

Aplikacje mobilne Radia Bielsko

Radio Bielsko własnej aplikacji mobilnej nie ma, ale w sukurs przychodzą zewnętrzne programy na iOS i Androida, gdzie audycje Radia Bielsko są udostępniane w czasie rzeczywistym. Wersji mobilnej nie doczekała się też dość nietypowy program własny przeznaczony dla desktopów.

Jak słuchać Radia Bielsko online

Tu opcje są dwie: ze strony http://www.radiobielsko.pl/pliki/stat.php?id=97 można przejść do playera webowego albo pobrać dedykowaną aplikację. Obecnie większą popularnością cieszy się pierwsza wersja odsłuchu, bo aplikacja pozwala na słuchanie wyłącznie Radia Bielsko, przy czym stworzona jest tak, aby działała bez kodeków.

Radio Bielsko w mediach społecznościowych

https://web.facebook.com/radiobielsko to adres oficjalnego profilu na FB. Mimo że prowadzony dość przypadkowo, często staje się zarzewiem emocjonalnych wymian komentarzy i źródłem inspiracji dla prowadzących programy radiowe.

Strona internetowa Radia Plus

Radio Bielsko prowadzi stronę internetową dostępną tutaj. Jest to jednocześnie zbiór informacji o radiu, serwis informacyjny i swoiste forum dla słuchaczy, sympatyków i reklamodawców, co sprawia, że czasem serwer nieco nie daje rady z obsługą ruchu, ale generalnie jest OK.

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)