Radio Olsztyn

Radio Olsztyn online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Radio Zet
Radio Bielsko (Bielso Biala)
Radio Silesia
Radio Naklo
Radio Vanessa (Racibórz)
Radio Trójka
Chilli ZET
AntyRadio
RMF Classic

O Radiu Olsztyn

Radio Olsztyn to jedna z redionalnych rozgłośni PR, a pełna nazwa podmiotu to Polskie Radio Olsztyn, dawno temu już przekształcone z Ekspozytury Polskiego Radia. Nadajniki stacji mają na tyle dużą moc, że programu można słuchać nie tylko w województwie warmińsko-mazurskim, ale także w części kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i pomorskiego. Własny program pojawił się na antenie w 1992 roku, a od 2001 roku, od chwili uzyskania zgody na podział pasma, Radio Olsztyn nadaje też w języku ukraińskim i audycje w języku niemieckim. Warto podkreślić, że choć Radio Olsztyn jest w pewnym sensie nadal rozgłośnią regionalną, to newsrroom tej stacji jest od lat jednym z najaktywniejszych w kraju, a dziennikarze z Olsztyna przygotowują wiele programów, które można później usłyszeć między innymi w radiowej jedynce i trójce.

Programy w Radiu Olsztyn

Lista programów Radia Olsztyn jest tak długa i tak różnorodna, że mogłaby zawstydzić dyrektorów porgramowych wielu ogólnopolskich rozgłośni. Usłyszeć można zarówno programu kulturalne, jak „Felieton literacki” czy „Raz na ludowo”, jak i sporą ilość programów informacyjno-publicystycznych, w tym „Kronikarz”, „Obok nas” albo „Reportaż”. Całość wzbogacają liczne audycje tematyczne: „Auto salon”, „Łowisko” czy „Łowy Krzysztofa Mikundy”.A to jedynie przegląd audycji w języku polskim – do tego dochodzi kilkadziesiąt programów nadawanych po ukraińsku i niemiecku.

Jak słuchać Radia Olsztyn online

Radio Olsztyn nadaje swój program online, a odbiór jest bardzo prosty, ponieważ wystarcza wejście na stronę http://ro.com.pl/posluchaj/, aby otworzyć nowe okno z prostym playerem (link dostępny jest też na stronie głównej radia). można również słuchać na żywo na tej stronie

Aplikacje mobilne Radia Olsztyn

Radio Olsztyn ma kilka własnych aplikacji mobilnych, z których najwięcej pobrań ma program na Androida (do pobrania tutaj). W praktyce nie jest to tylko aplikacja do odbioru strumienia, tylko przycięta i usprawniona strona internetowa o funkcjach dostosowanych do wymogów urządzeń mobilnych.

Radio Olsztyn w mediach społecznościowych

Radio Olsztyn prowadzi profil na Facebooku, ale nie można powiedzieć, aby był on prowadzony szczególnie aktywnie. Liczba wpisów to jeden na dzień, czasem rzadziej, ale działa przynajmniej zakładka kontaktowa. Niewiele też dzieje się pod raz wrzuconym postem, a liczba fanów na pewno mogłaby być większa, jak na jedną z najbardziej rozpoznawalnych rozgłośni regionalnych.

Strona internetowa Radia Olsztyn

http://www.ro.com.pl to prawdopodobnie najlepszy sposób na kontakt z radiem w sieci – czytelniejszy niż aplikacja mobilna, aktualizowany zdecydowanie częściej niż profil na FB, interesujący. Sama strona to oczywiście tylko wstęp do słuchania radia dla wielu osób, ale tym bardziej cieszy, że jest zorganizowana w sposób przejrzysty. 

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)