Radio Czwórka

Radio Czwórka online

Polskie Radio Program IV powszechnie znane jako Radio Czwórka stanowi publiczną ogólnopolską stację radiową, która jest częścią Polskiego Radia S.A.

  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Radio ZW
Radio Fest (Katowice)
Radio Dwójka
AntyRadio
Radio Maryja
Weekend FM
Radio Elka
Radio Muzo.FM
Radio 90
Komentarze
Informacja o Radio Czwórka
KategoriaNews, Pop
Stronie internetowej
Programy i GłośnikiStacja Kultura, Piotr Firan, Olga Mickiewicz, Czwarta Fala, Michał Numer Raz Witak, Marcin Duże Pe Matuszewski, Na cztery ręce, Aleksandra Jasińska.
Facebookhttps://www.facebook.com/czworka
Twitterhttps://twitter.com/radiowa_czworka
Youtubehttps://www.youtube.com/user/czworka

Radio Czwórka

Najważniejsze Informacje na Temat Stacji Radiowej Radio Czwórka rozpoczęło swoją emisję 2 stycznia 1976 roku. Na początku stacja miała charakter popularnonaukowy oraz sportowy i dedykowana była głównie przedstawicielom młodego pokolenia. 

Programy

Na antenie Radio Czwórka  emitowanych jest wiele ciekawych audycji, ale kilka z nich zasługuje na szczególną uwagę. Audycja “Nocny TransPort” emituje utwory z gatunków  trap, cloudrap, newschool, grime i soundcloud rap i jest głównie dedykowana przedstawicielom młodego pokolenia, a charakter tej audycji jest niezwyklę dynamiczny. Natomiast “RAUdycja” stanowi wspaniałą propozycję dla osób, które w muzyce szukają nowych, inspirujących dźwięków. Stacja nadaje także pierwszy w Polsce program radiowy, który jest całkowicie poświęcony koreańskiej muzyce i subkulturze k-pop, a audycja ta nosi nazwę “Teraz Kpop!”. 

Osobowości Radiowe

Do najważniejszych osobowości radiowych tej stacji należą między innymi: Kamil Dąbrowa i Jacek Sobala, czyli byli dyrektorzy Radio Czwórka. Popularnymi dziennikarzami godnymi przedstawienia są między innymi Norbert Borzym, Hanna Dołęgowska, Kamil Jasiński, Jacek Kruczek, Maciej Szajkowski, czy Natalia Zamilska. 

Jak Słuchać Radia Online

1 września 2016 roku Radio Czwórka opuściło częstotliwości analogowe i obecnie można go słuchać w systemie radiofonii cyfrowej DAB+. Sygnał tej rozgłośni Radiowej obejmuje wszystkie miasta w Polsce. Oto niektóre częstotliwości stacji z uwzględnieniem poszczególnych miast: Białystok 91,1 FM, Bydgoszcz 96,2 FM, Ciechanów 95,5 FM, Częstochowa 98,9 FM, Gdańsk 93,4 FM. 

Stronie internetowej 

Na stronie internetowej Radio Czwórka możemy znaleźć najistotniejsze informacje związane z tą stacją radiową. Przedstawieni są tam najważniejsi redaktorzy prowadzący często swoje autorskie audycje, znajdują się tam także zapowiedzi ciekawych płyt muzycznych oraz najciekawsze nowinki z show biznesu branży muzycznej. Strona ta posiada następujące sekcje: kultura, muzyka, nauka, sport, blok muzyczny oraz życie i styl. Kolorami dominującymi na oficjalnej stronie internetowej tego radia są czarny i żółty, co powoduje, że przyciąga ona uwagę użytkowników. Obenie można także pobrać aplikację umożliwiającą słuchanie Polskiego Radia Program IV z dowolnego miejsca, w jakim się znajdujemy. 

Obecność Radia na Portalach Społecznościowych

Radio Czwórka jest aktywne na portalach społecznościowych. Na Facebooku posiada 162 tysiące polubień, natomiast na Instagramie 26,8 tyś obserwujących. Stacja radiowa aktywna jest nakże na Twitterze oraz posiada swój kanał na YouTube Posty publikowane przez stację w głównej mierze związane są z nowinkami ze świata muzycznego oraz z promowaniem najciekawszych wydarzeń, w których stacja bierze udział. Radio Czwórka to wciąż rozwijająca się i dynamiczna stacja radiowa, a jej słuchalność z roku na rok wzrasta, co czyni ją jedną z najbardziej popularnych w Polsce. 

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)