Adres | ul. radiowa 4, 25-317 kielce, polska |
---|---|
Stronie internetowej | http://www.radio.kielce.pl/ |
Programy i Głośniki | Przebój tygodnia, Paweł Solarz, Renata Morąg, Wiadomości drogowe, W Dobrym Tonie, Marcin Przemirski, Zaśpiewaj! Po polsku, Wiadomości, Urszula Kołodziejczyk, Małgorzata Janiszewska. |
https://www.facebook.com/polskie.radio.kielce | |
https://twitter.com/radiokielce |
O Radiu Kielce
Radio Kielce jest samodzielną rozgłośnią regionalną Polskiego Radia i częścią spółki Audytorium 17, zrzeszającej wszystkie rozgłośnie regionalne. Swoim zasięgiem obejmuje całe województwo świętokrzyskie, a także duże fragmenty województw ościennych. Program ma charakter uniwersalny, a dużą jego część stanowią audycje lokalne i związane z kulturą regionu. Jest to najsilniejsza rozgłośnia w regionie, mająca wielu stałych słuchaczy, z których część pamięta jeszcze czasy pierwszych audycji z 1952 roku.
Programy w Radiu Kielce
Radio Kielce ma dość prostą ramówkę, która urozmaicona jest krótkimi wstawkami tematycznymi. Cały program podzielony jest na 5 pasm:
- Nocne Kielce;
- Poranek;
- Przedpołudnie;
- Popołudnie;
- Wieczór.
W obrębie tych pasm nadawane są programy tematyczne, a wśród nich między innymi:
- W Ludowych Rytmach;
- Kwadrans dla Rolników;
- Wiadomości Drogowe;
- Radiowa Giełda Pracy;
- Projektor. Magazyn Filmowy.
Ludzie Radia Kielce
Z Radiem Kielc związanych jest wiele osób ze środowisk naukowych i liczne grono doskonałych dziennikarzy. Nie ma tu jednak głośnych na całą Polskę nazwisk: Radio Kielce stawia raczej na autorytety lokalne i ludzi wywodzących się z Kielecczyzny, pomaga też początkującym dziennikarzom wybić się na antenie. Do osób najsilniej kojarzonych z Radiem Kielce należą m.in. Bohdan Gumowicz, Wojciech Habdas, Renata Morąg czy Michał Sierlecki.
Jak słuchać Radia Kielce online?
Do dyspozycji słuchaczy jest web-player. Link do odtwarzacza znajduje się na stronie głównej radia, otwiera się w nowym oknie, jest estetyczny i skuteczny. Alternatywną drogą jest odsłuchanie starszych audycji z podcastów, do których linki znajdują się na stronach poszczególnych dziennikarzy oraz w zakładkach programów.
Aplikacje mobilne Radia Kielce
Radio Kielce nie ma własnych programów ani ma iOS, ani na Androida, jednak w obu systemach można skorzystać ze strumieni obsługiwanych przez aplikacje zewnętrznych programistów. Bardzo duży wybór takich programów jest dostępny szczególnie na smartfony z systemem Google.
Radio Kielce w mediach społecznościowych
Radio Kielce ma własny fanpejdż na Facebooku, ale nie dzieje się tam wiele – ciekawe informacje co prawda są publikowane co jakiś czas, ale społeczność prawie 12 tysięcy osób nie jest w stanie rozbudzić tam zwykle żadnej dyskusji i reakcji na posty nie ma zbyt wielu, a jeśli dyskusja się pojawia, to dość szybko wygasa.
Strona internetowa Radia Kielce
Radio Kielce ma stronę internetową dostępną pod adresem http://www.radio.kielce.pl/. Serwis jest aktualizowany na bieżąco i kompletny: zawiera podcasty starszych audycji, czytelny układ panelu informacji, wyraźne linki do wszystkich ważnych treści i niewiele reklam, dlatego tutaj czasem dzieje się więcej niż w mediach społecznościowych.