Radio Kielce

Radio Kielce online
 • Share on Facebook
 • Tweet
Podobne stacje
Radio Wroclaw
Radio Naklo
RMF Classic
Chilli ZET
Radio Szczecin
Radio Fest (Katowice)
Radio ZW
Radio Dwójka
Radio Muzo.FM
Komentarze
Informacja o Radio Kielce
Adres
ul. radiowa 4, 25-317 kielce, polska
Stronie internetowej
Programy i GłośnikiPrzebój tygodnia, Paweł Solarz, Renata Morąg, Wiadomości drogowe, W Dobrym Tonie, Marcin Przemirski, Zaśpiewaj! Po polsku, Wiadomości, Urszula Kołodziejczyk, Małgorzata Janiszewska.
Facebookhttps://www.facebook.com/polskie.radio.kielce
Twitterhttps://twitter.com/radiokielce

O Radiu Kielce

Radio Kielce jest samodzielną rozgłośnią regionalną Polskiego Radia i częścią spółki Audytorium 17, zrzeszającej wszystkie rozgłośnie regionalne. Swoim zasięgiem obejmuje całe województwo świętokrzyskie, a także duże fragmenty województw ościennych. Program ma charakter uniwersalny, a dużą jego część stanowią audycje lokalne i związane z kulturą regionu. Jest to najsilniejsza rozgłośnia w regionie, mająca wielu stałych słuchaczy, z których część pamięta jeszcze czasy pierwszych audycji z 1952 roku.

Programy w Radiu Kielce

Radio Kielce ma dość prostą ramówkę, która urozmaicona jest krótkimi wstawkami tematycznymi. Cały program podzielony jest na 5 pasm:

 • Nocne Kielce;
 • Poranek;
 • Przedpołudnie;
 • Popołudnie;
 • Wieczór.

W obrębie tych pasm nadawane są programy tematyczne, a wśród nich między innymi:

 • W Ludowych Rytmach;
 • Kwadrans dla Rolników;
 • Wiadomości Drogowe;
 • Radiowa Giełda Pracy;
 • Projektor. Magazyn Filmowy.

Ludzie Radia Kielce

Z Radiem Kielc związanych jest wiele osób ze środowisk naukowych i liczne grono doskonałych dziennikarzy. Nie ma tu jednak głośnych na całą Polskę nazwisk: Radio Kielce stawia raczej na autorytety lokalne i ludzi wywodzących się z Kielecczyzny, pomaga też początkującym dziennikarzom wybić się na antenie. Do osób najsilniej kojarzonych z Radiem Kielce należą m.in. Bohdan Gumowicz, Wojciech Habdas, Renata Morąg czy Michał Sierlecki.

Jak słuchać Radia Kielce online?

Do dyspozycji słuchaczy jest web-player. Link do odtwarzacza znajduje się na stronie głównej radia, otwiera się w nowym oknie, jest estetyczny i skuteczny. Alternatywną drogą jest odsłuchanie starszych audycji z podcastów, do których linki znajdują się na stronach poszczególnych dziennikarzy oraz w zakładkach programów.

Aplikacje mobilne Radia Kielce

Radio Kielce nie ma własnych programów ani ma iOS, ani na Androida, jednak w obu systemach można skorzystać ze strumieni obsługiwanych przez aplikacje zewnętrznych programistów. Bardzo duży wybór takich programów jest dostępny szczególnie na smartfony z systemem Google.

Radio Kielce w mediach społecznościowych

Radio Kielce ma własny fanpejdż na Facebooku, ale nie dzieje się tam wiele – ciekawe informacje co prawda są publikowane co jakiś czas, ale społeczność prawie 12 tysięcy osób nie jest w stanie rozbudzić tam zwykle żadnej dyskusji i reakcji na posty nie ma zbyt wielu, a jeśli dyskusja się pojawia, to dość szybko wygasa.

Strona internetowa Radia Kielce

Radio Kielce ma stronę internetową dostępną pod adresem http://www.radio.kielce.pl/. Serwis jest aktualizowany na bieżąco i kompletny: zawiera podcasty starszych audycji, czytelny układ panelu informacji, wyraźne linki do wszystkich ważnych treści i niewiele reklam, dlatego tutaj czasem dzieje się więcej niż w mediach społecznościowych.

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)