Radio Kielce

Radio Kielce online
 • Share on Facebook
 • Tweet
Podobne stacje
Radio Trójka
Radio Muzo.FM
RMF Classic (Kraków)
Radio Gdańsk
Radio Dwójka
Radio 90
Radio Park (Kędzierzyn Koźle)
RMF FM
Radio Szczecin
Komentarze
Informacja o Radio Kielce
Adres
ul. radiowa 4, 25-317 kielce, polska
Stronie internetowej
Programy i GłośnikiPrzebój tygodnia, Paweł Solarz, Renata Morąg, Wiadomości drogowe, W Dobrym Tonie, Marcin Przemirski, Zaśpiewaj! Po polsku, Wiadomości, Urszula Kołodziejczyk, Małgorzata Janiszewska.
Facebookhttps://www.facebook.com/polskie.radio.kielce
Twitterhttps://twitter.com/radiokielce

O Radiu Kielce

Radio Kielce jest samodzielną rozgłośnią regionalną Polskiego Radia i częścią spółki Audytorium 17, zrzeszającej wszystkie rozgłośnie regionalne. Swoim zasięgiem obejmuje całe województwo świętokrzyskie, a także duże fragmenty województw ościennych. Program ma charakter uniwersalny, a dużą jego część stanowią audycje lokalne i związane z kulturą regionu. Jest to najsilniejsza rozgłośnia w regionie, mająca wielu stałych słuchaczy, z których część pamięta jeszcze czasy pierwszych audycji z 1952 roku.

Programy w Radiu Kielce

Radio Kielce ma dość prostą ramówkę, która urozmaicona jest krótkimi wstawkami tematycznymi. Cały program podzielony jest na 5 pasm:

 • Nocne Kielce;
 • Poranek;
 • Przedpołudnie;
 • Popołudnie;
 • Wieczór.

W obrębie tych pasm nadawane są programy tematyczne, a wśród nich między innymi:

 • W Ludowych Rytmach;
 • Kwadrans dla Rolników;
 • Wiadomości Drogowe;
 • Radiowa Giełda Pracy;
 • Projektor. Magazyn Filmowy.

Ludzie Radia Kielce

Z Radiem Kielc związanych jest wiele osób ze środowisk naukowych i liczne grono doskonałych dziennikarzy. Nie ma tu jednak głośnych na całą Polskę nazwisk: Radio Kielce stawia raczej na autorytety lokalne i ludzi wywodzących się z Kielecczyzny, pomaga też początkującym dziennikarzom wybić się na antenie. Do osób najsilniej kojarzonych z Radiem Kielce należą m.in. Bohdan Gumowicz, Wojciech Habdas, Renata Morąg czy Michał Sierlecki.

Jak słuchać Radia Kielce online?

Do dyspozycji słuchaczy jest web-player. Link do odtwarzacza znajduje się na stronie głównej radia, otwiera się w nowym oknie, jest estetyczny i skuteczny. Alternatywną drogą jest odsłuchanie starszych audycji z podcastów, do których linki znajdują się na stronach poszczególnych dziennikarzy oraz w zakładkach programów.

Aplikacje mobilne Radia Kielce

Radio Kielce nie ma własnych programów ani ma iOS, ani na Androida, jednak w obu systemach można skorzystać ze strumieni obsługiwanych przez aplikacje zewnętrznych programistów. Bardzo duży wybór takich programów jest dostępny szczególnie na smartfony z systemem Google.

Radio Kielce w mediach społecznościowych

Radio Kielce ma własny fanpejdż na Facebooku, ale nie dzieje się tam wiele – ciekawe informacje co prawda są publikowane co jakiś czas, ale społeczność prawie 12 tysięcy osób nie jest w stanie rozbudzić tam zwykle żadnej dyskusji i reakcji na posty nie ma zbyt wielu, a jeśli dyskusja się pojawia, to dość szybko wygasa.

Strona internetowa Radia Kielce

Radio Kielce ma stronę internetową dostępną pod adresem http://www.radio.kielce.pl/. Serwis jest aktualizowany na bieżąco i kompletny: zawiera podcasty starszych audycji, czytelny układ panelu informacji, wyraźne linki do wszystkich ważnych treści i niewiele reklam, dlatego tutaj czasem dzieje się więcej niż w mediach społecznościowych.

Nowe stacje radiowe
Radio Bon Ton (Chelm)
Radio AM Radomsko
Radio 41 (Chełm)
Polskie Radio Dwojka 87. 7 FM (Wrocław)
Polskie Radio Czworka (Wrocław)
Nasze Radio (Łódź)
Muzyczne Radio (Jelenia Góra)
Katolickie Radio (Zamosc)
Antyradio (Kraków)