Radio Gdańsk

Radio Gdańsk online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Weekend FM
Radio Elka
Radio Zet
RMF FM
Radio Dwójka
Radio Silesia
Radio Bielsko (Bielso Biala)
Radio Kielce
Radio Alex (Zakopane)
Komentarze
Informacja o Radio Gdańsk
KategoriaPop,Rock
Stronie internetowej
Programy i GłośnikiKuźnia Dźwięków, Studio Bałtyk, Rapnejszyn, Krzysztof Plewa, Samo Życie, Radio Koszalin Nocą, Tomasz Tran.
Facebookhttps://www.facebook.com/RadioGdansk
Twitterhttps://twitter.com/radiogdansk
Youtubehttps://www.youtube.com/user/RadioGdansk

O Radiu Gdańsk

Radio Gdańsk to nazwa identyfikująca na antenie Rozgłośnię Regionalną Polskiego Radia w Gdańsku – Radio Gdańsk SA. Jest to rozgłośnia, która nadaje własny program niezależny od programu „głównego” Polskiego Radia, w tym serwis informacyjny w języku kaszubskim, a także angielskim i niemieckim. Założone tuż po wojnie, bo w czerwcu 1945 roku, ale historia sięga dalej, bo do działającego w budynku Poczty Polskiej radia przedwojennego (od 1926 roku). Obecnie program składa się w dużej części z audycji publicystycznych o charakterze lokalnym. Muzyka łatwa, lekka i przyjemna wypełnia pasma programowe.

Programy w Radiu Gdańsk

Lista wszystkich programów, które są emitowane na antenie Radia Gdańsk, jest bardzo długa, a wiele z tych audycji to w istocie krótkie bloki programowe. Do najważniejszych i najchętniej słuchanych należą:

  • Komentarze Radia Gdańsk;
  • Śniadanie w Radiu Gdańsk;
  • Psie Porady w Radiu Gdańsk;
  • Ogrodniczka w Radiu Gdańsk;
  • Puls Ziemi;
  • Co za Historia;
  • Mamy w Mieście.

W zdecydowanej większości są to audycje o charakterze poradnikowo-publicystycznym i tak samo jest z pozostałymi audycjami radia. Są to programy dopracowane pod względem technicznym i w większości prowadzone na wysokim poziomie merytorycznym, dlatego do Radia Gdańsk trzeba się przyzwyczaić – podobnie jak większość regionalnych rozgłośni PR, Radio Gdańsk stawia na wartościowe audycje i jeśli można znaleźć media publiczne, które realizują jakąkolwiek misję, to właśnie tu warto zacząć poszukiwania.

Osobowości

Radio Gdańsk nie ma potencjału, żeby przyciągać znane nazwiska – dziennikarze czy reporterzy są rozpoznawalni głównie lokalnie, podobnie z komentatorami i ekspertami, którzy zwykle nie mają parcia na szkło i nie osiągają poziomu celebrytów.

Aplikacje mobilne Radia Gdańsk

Radio Gdańsk nie przygotowało własnych aplikacji mobilnych, ale strumień jest dostępny w wielu programach zewnętrznych programistów. Najpopularniejsza z aplikacji na Androida, która bez trudu pozwala odsłuchiwać audycje bezpośrednio z anteny Radia Gdańsk to Radio Polska. Także na inne systemy można bez większego problemu znaleźć podobne programy.

Jak słuchać Radia Gdańsk online

W ramach ciekawostek warto już na wstępie zaznaczyć, że Radio Gdańsk jest dostępne online w dwóch wersjach językowych: polskiej i kaszubskiej. Dostęp do obu można uzyskać z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej, a także ulubionego playera desktopowego, a wybór opcji i sposób uruchomienia odtwarzania są opisane na stronie http://radiogdansk.pl/index.php/sluchaj-rg-kanaly.html.

Strona internetowa Radia Gdańsk

Oficjalna strona znajduje się pod adresem http://radiogdansk.pl i ma tylko jeden mankament – kiepsko prezentuje się na niewielkich ekranach, choć nie da się ukryć, że w porównaniu z wieloma witrynami rozgłośni radiowych i tak prezentuje się nieźle – szczególnie w podstronach, gdzie wszystko wygląda doskonale i jest przejrzyście ułożone.

 

Nowe stacje radiowe
RMF Love (Kraków)
RMF 80s (Kraków)
RMF 60s (Kraków)
RMF 5 (Kraków)
RMF 4 (Kraków)
RMF 2000 (Kraków)
RMF 90s (Kraków)
RMF Baby (Kraków)
Radio Fama Tomaszów Mazowiecki