Radio Piekary

Radio Piekary online
  • Share on Facebook
  • Tweet
Podobne stacje
Radio Alex (Zakopane)
Radio Elka
Radio Fest (Katowice)
Radio Park (Kędzierzyn Koźle)
Radio Bielsko (Bielso Biala)
RMF MAXX
Chilli ZET
Radio Trójka
Radio 90
Komentarze
Informacja o Radio Piekary
KategoriaPop,Hits
Stronie internetowej
Facebookhttps://www.facebook.com/radiopiekary

O Radiu Piekary

Radio Piekary to regionalna stacja radiowa z siedzibą w Piekarach Śląskich, która swoim zasięgiem obejmuje cały obszar GOP-u. Nie jest to jedyna tego typu stacja, ale tym, co może najbardziej zaskakiwać, jest potencjał, jaki ma Radio Piekary – jest to druga lub trzecia pod względem słuchalności stacja radiowa w regionie. Jest to też rozgłośnia charakterystyczna, ponieważ jako jedna z nielicznych utrzymała tradycyjną śląską gwarę jako podstawowy sposób komunikowania się, a przynajmniej nie porzuciła języka regionalnego na rzecz tzw. poprawnej polszczyzny. Założone w roku 1996 roku radio ma dużo dłuższą tradycję, która sięga głęboko w okres XX-lecia międzywojennego.

Programy w Radiu Piekary

Spora część programów Radia Piekary jest nadawana w gwarze śląskiej, ale tytuły audycji zostały w wielu przypadkach spolszczone. Duża część programów ma charakter informacyjny lub publicystyczny (Wiadomości z kraju i ze świata, Wiadomości lokalne i z regionu, Wieści z Ratusza, Magazyn Reporterów Radia Piekary czy Przegląd Prasy). Nie brakuje także transmisji z mszy świętych i wydarzeń religijnych, ale są i programy muzyczne o charakterystycznym rysie śląskim (Disco Polo Graj, Śląska Lista Przebojów czy Przeboje znad Renu).

Jak słuchać Radia Piekary online

Radio Piekary jest dostępne online po kliknięciu w odnośnik na stronie głównej serwisu internetowego. Powoduje to otwarcie nowego okna z maksymalnie uproszczonym odtwarzaczem. Niektóre audycje mają też swoje zapowiedzi na YouTube, a poza tym od czasu do czasu pojawiają się relacje audio z wydarzeń, które mogą być dostępne z poziomu strony internetowej poza podstawowym strumieniem.

Aplikacje mobilne Radia Piekary

Radio Piekary nie przygotowało żadnych własnych aplikacji mobilnych, ale ze słuchaniem radia z urządzeń przenośnych nie ma problemu. Na Androidzie można posłużyć się w tym celu darmową aplikacją Radio Polska, a i na urządzenia od Apple znajdzie się kilka programów, które obsługują strumień tej rozgłośni. Najgorzej pod tym względem mają użytkownicy Blackberry, ale to nie dziwi – terminali tej marki jest w Polsce niewiele, więc mało która rozgłośnia rozwija aplikacje w tę stronę.

Radio Piekary w mediach społecznościowych

Radio Piekary prowadzi profil na Facebooku (dostępny tutaj), ale nie można powiedzieć, żeby był on tłumnie odwiedzany, choć od czasu do czasu pojawia się tu coś ciekawszego niż zapowiedzi programów i powtórki informacji. Są więc konkursy, zadania dla fanów, są nagrody i zabawa.

Strona internetowa Radia Piekary

Na http://www.radiopiekary.pl/ można przyjrzeć się prowadzącym, zapoznać się z programem, przeczytać wiadomości i wiele, wiele innych. Strona jest w pełni responsywna, więc dostępna także z poziomu tabletu czy smartfonu.

Nowe stacje radiowe
Radio Safira
Slonskie Radio Hitmix (Kraków)
Radio RMF MAXXX (Kraków)
Radio RMF 70s (Kraków)
Radio Nowinki (Kraków)
Radio Koszalin
Radio eR (Lublin)
Radio Doxa FM
RMF Szanty (Kraków)